کلید پیشرفت شغلی

۵ کلید پیشرفت شغلی

۵ کلید پیشرفت شغلی : برای پیشرفت در زندگی حرفه ای و شغل ۵ راهکار عملی را به شما پیشنهاد می کنیم با بکار گیری این روش ها می توانید به موفقیت های بزرگ در شغل خود برسید.

۵ کلید پیشرفت شغلی

نتیجه ای که من به آن رسیدم – هم در امور مالی هم املاک و حتی در برنامه ریزی برای تعطیلات — به هدفی نمی توان دست یافت مگر اینکه با تمام قدرت و مستقیم به آن حمله کرد. همانطور که یک خانه نمی تواند بدون یک فونداسیون قوی پا برجا بماند. پیشرفت در شغل و حرفه نیازمند برنامه ریزی و حرکت قدم به قدم است.

زندگی حرفه ای من یک نگرش درست در مورد صورت موفقیت یا شرایط سخت کاری آموخته است. کار با شور شوق, با انگیزه ماندن, نقشه یک برنامه, با در نظر گرفتن ارکان کاری مهمترین فرصت های شغلی خود را ارزیابی کنم.

حدود ۵۱٪ از کارکنان ایالت گالوپ آمریکا می گویند که به دنبال فرصت های جدید شغلی می گردند. شغل جدید با تجربیات جدید همراه است. با چالش های جدید و مهارت های جدید, که اغلب شروع آن ها با سختی هایی همراه است.

چه در جستجوی یافتن یک پست متفاوت در شرکت خود باشید چه شرکت خود را تغییر دهید. برای پیشرفت در شغل جدید خود این ۵ نکته را به خاطر بسپارید.

۱. از موانع به نفع خود استفاده کنید

موانع ورود به صنعت افراد تازه وارد را می تواند به راحتی از بازار بیرون کند. بدون این افراد بازده کاهش می یابد و جدا شدن از مجموعه سخت تر می شود. برای مثال : همه نمی توانند و یا نمی خواهند که جراح قلب شوند. لازمه ۱۶ سال درس خواندن و نیاز به قدرت مغز باعث می شود هر کسی نتواند این کار را انجام دهد. با این وجود در زمینه املاک موانع کمتری وجود دارد و در آمد بیشتری هم دارد به همین خاطر بسیار محبوب است.

آنچه که باعث می شود افرادی که در شغل املاک هستند ثروتمند شوند این است که این افراد فعالانه و با علاقه کار می کنند و هر روز, هر هفته و هر سال از کار خود لذت می برند. هر مسیر طولانی که می خواهید بروید هیچ وقت منتظر نباشید که دیگران هم با شما بیایند چون اینگونه شما شکست می خورید. مسیر طولانی خود را بروید و منتظر دیگران نباشید.

۲. قدرت گرفتن از طریق اهرم

از اهرم می توان برای یک هدف مطلوب استفاده کرد و به چند نوع تقسیم می شود : اهرم سیستمی, اهرم های مردمی و اهرم مالی.

من عادت دارم برای خرید و فروش و اجازه خانه ها به آن ها سر بزنم. من در ۱۵ سال گذشته هر روز به ۱ یا ۲ خانه سر می زدم. من در ۱۲ ماه ۳۰۰ نوع معامله کاری داشتم.

این رشد بسیار سریع در کار من زمانی حاصل شد که من توانستم از اهرم ها استفاده کنم, از هر سه نوع اهرم استفاده می کردم. شما جایی رشد واقعی را تجربه خواهید کرد که بتوانید از هر سه این اهرم ها استفاده کنید.

۳. مشخص کردن یک مدل نقش

اگر می خواهید در شغل و حرفه ی خود پیشرفت کنید به افرادی نگاه کنید کارهای خود را در مقیاس بزرگتر انجام می دهند. چه چیزی برای آن ها بهتر است؟ آن ها چه کاری انجام می دهند که شما انجام نمی دهید.

زمانی که من دنبال یک واسط استثنایی با مشتری برای کسب و کار خود بودم. من در اینترنت چندیدن وب سایت را برای دیدن بالا پایین های سرمایه گذاری شرکت ها بررسی کردم. من هیچ یک از طرح های آنان را برنداشتم, در عوض, من بررسی کردم که آن طرح هایی که برای شرکت های بزرگ کار می کند برای من نیز کار خواهد کرد؟ نکته ای که یاد گرفتم این است که اجازه دهید دیگران طرح ها را برای شما بسازند. این بسیار خوب است که از دانش و تجربه دیگران برای پیشرفت در کار خود و پیشبرد اهدافتان استفاده کنید.

۴. یک مشاور استخدام کنید

تا چند سال پیش من حتی نشنیده بودم که کسی برای کسب و کار خود یک مربی استخدام کرده باشد حتی بعد از اینکه این کار را خودم انجام دادم دلیل واقعی آن را درک نمی کردم. اما بعد تاثیر آن را در ورزش دیدم : وقتی دو تیم مهارت و استعداد یکسانی دارند ولی یک تیم مربیان کمتری دارد و یا حتی مربی ندارد, به راحتی می توان تشخیص داد کدام تیم عملکرد بهتری خواهد داشت. تیمی که مربی بهتری دارد همیشه پیروز می شود.

من برخی اوقات فکر می کنم که داشتن مربی در زندگی و کسب کار ایده ای بچه گانه است. ولی اگر یک تیم فوتبال درجه ۲ یک مربی با ارزش دارد. چرا نباید اهداف با ارزش شما مربی داشته باشد.

۵. در توانایی های اصلی خود سرمایه گذاری کنید

اغلب مردم بی حوصله می شود و می خواهند که به سمت راست حرکت کنند مانند رسیدن به یک نقطه اوج. در واقع, صرف کردن ۱۰،۰۰۰ ساعت در محل کار تنها عامل اصلی رسیدن به موفقیت بزرگ است. اما بیشتر ما قبل از رسیدن به موفقیت شوق و علاقه خود را از دست می دهیم.

شایستگی واقعی ما جایی مشخص می شود که ما بهترین نتایج را می گیریم, نقطه ای که ما بیشترین خلاقیت و پتانسیل را داریم, و این نقطه ای است که ممکن است به راحتی فریب بخوریم. فکر کردن به شایستگی ها راهی برای کنار گذاشتن موانع است : این بالاترین و بهترین توانایی های شما است که باید روی آن ها سرمایه گذاری کنید تا پیشرفت کنید.

موفقیت با رویاپردازی های روزانه که به نظر خیلی خوب می آیند به دست نمی آید. کلید های ساختن زندگی بهتر مثبت بودن , استفاده از توانایی ها و انگیزه است. با از بین بردن موانع, استفاده از اهرم ها, مشخص کردن یک طرح برای زندگی می توانید مسیر زندگی خود را تغییر دهید و پیشرفت کنید.

مترجم : گروه ترجمه ویکی متن
منبع : http://www.success.com/blog/5-keys-to-leveling-up-your-career

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *