عکس گوگل

۱۰ روش بهتر جستجو در گوگل

اما در اغلب موارد مجبوریم حجم وسیعی از اطلاعات را زیر و رو کنیم تا به اطلاعاتی که نیاز داریم دست یابیم، و این می‌تواند به جای چند دقیقه ساعت‌ها به طول انجامد. در اینجا لیستی از متدهای موثر برای جستجو در گوگل را ارائه می‌دهیم که کمک می‌کند تا داده‌های ارزشمندی که در جستجوی آن هستید را با چند کلیک بیابید.

روشهای بهتر سرچ در گوگل

۱. این یا آن؟شک داشتن در مورد واژه مورد نظر

گاهی اطلاعات را به درستی بیاد نمی‌آوریم یا نامی که باید درباره‌اش جستجو کنیم را دقیقاً در ذهن نداریم. اما این که مشکل نیست! در ابتدا چند نمونه احتمالی متفاوت از آنچه در جستجویش هستید را تایپ کنید و آن‌ها را با نماد  “|“  جدا نمائید. به جای این نماد نیز می‌توانید از  ”or” استفاده نمائید. سپس انتخاب نتیجه مورد نظر از موارد یافت شده بسیار ساده خواهد بود.

جستجو در گوگل

۲.جستجو با استفاده از مترادف‌ها

زبان  سرشار از مترادف‌هاست. گاهی همین امر در جستجوهای اینترنتی بسیار موثر واقع می‌شود. اگر در جستجوی وب‌سایتی نه بر اساس عبارتی خاص که بر اساس موضوع هستید، این نماد “~” را در جستجوی خود به کار ببرید.
به عنوان مثال، اگر در جستجوی “healthy ~food”هستید، ماحصل جستجو نتایجی همچون تغذیه سالم، دستور پخت آشپزی و گزینه‌هایی همچون وعده‌های سالم خواهد بود.

جستجوی گوگل

۳.جستجو درون وب‌سایت‌ها

گاهی مقاله‌ایی جالب درون یک وب‌سایت می‌خوانید و می‌خواهید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید یا دوباره آن را مطالعه کنید. ساده‌ترین راه برای یافتن دوباره اطلاعات مفید این است که درون وب‌سایت را جستجو نمائید. بدین منظور، آدرس سایت و یک واژه کلیدی یا عبارت کامل از آن مقاله را تایپ کنید تا بلافاصله مقاله مورد نظر یافت شود.

سرچ در گوگل

۴.قدرت علامت ستاره

هنگامی که حافظه حیله‌گر ما مصمم است که مانعی در برابر آن واژه کلیدی، عبارت یا شماره مورد نظر ایجاد کند، مجبوریم که دست به دامن روشی دیگر همچون نماد قدرتمند “*” شویم. فقط از همین نماد به جای واژه/عبارتی که به خاطر نمی‌آورید استفاده نمائید و به نتیجه مورد نظر به دست خواهد آمد.

جستجو

۵. هنگامی که بسیاری از واژه‌ها غایب هستند

اگر نه فقط یک عبارت کلیدی، که بیشتر واژه‌های عبارت را به خاطر نمی‌آورید، تلاش کنید تا واژه نخست و آخر را به اضافه  تعداد احتمالی واژه های عبارت مورد نظر را تایپ کنید به عنوان مثال:

نحوه جستجوی گوگل

۶. استفاده از بازه زمانی

گاهی اوقات ما مجبوریم که از سوابق حوادث برای جستجوی آن‌ها بهره ببریم. بدین منظور می‌توان به جستجوی خود با استفاده از سه نقطه بین تاریخ‌ها بازه زمانی داد. به عنوان مثال، اگر در جستجوی اطلاعاتی در زمینه کشفیات علمی قرن بیستم هستیم می‌توانیم بدین ترتیب تایپ کنیم:

نوع جستجوی گوگل

۷. جستجو برای عنوان یا آدرس اینترنتی

در کمک به یافتن واژه کلیدی و نام مقاله، پیش از واژه مورد نظر بدون هیچ‌گونه فاصله‌ایی “:intitle“ را تایپ کنید. برای یافتن واژه‌ها از آدرس اینترنتی  از عبارت ”:inurl”  استفاده کنید.

گوگل کردن

۸. یافت وب‌سایت‌های مشابه

اگر مطلب آنلاینی یافتید که بسیار مورد توجه شما قرار گرفت و درصدد هستید که مطالب مشابهی نیز بیابید، عبارت “:related” و سپس آدرس سایت را بدون هیچ فاصله‌ایی بین آن‌ها تایپ نمائید.

جستجوکردن در گوگل

۹. عبارت کامل

قرار دادن عبارت مورد نظر در گیومه ساده‌ترین و البته موثرترین روش برای یافتن مطلبی خاص و بر اساس ترتیب تایپ شده می‌باشد.
به عنوان مثال، اگر عبارتی را بدون گیومه تایپ نمائید، موتور جستجو تمام واژه‌هایی که تایپ نموده‌اید را بدون در نظر گرفتن ترتیب و و در همه وب‌سایت‌ها یافته و به نمایش درخواهد آورد.
اما، از طرف دیگر، اگر آن را در گیومه تایپ نمائید، نتایج حاصله با در نظر گرفتن ترتیب تایپ شده ارائه خواهد شد. این روش عالی‌ترین روش برای یافتن شعر و آهنگ‌هایی است که فقط یک خط از آن را می‌دانید.

عبارت کامل در جستجو

۱۰. واژه‌های کم اهمیت جستجو

برای نشان دادن واژه‌های کم اهمیت در جستجو، به سادگی یک علامت – پیش از آن‌ها بگذارید. به عنوان مثال، اگر در صدد یافتن سایتی درباره کتاب‌های جالب هستید، اما نمی‌خواهید آن‌ها را خریداری نمائید، به این ترتیب عمل کنید:
Interesting books-buy

واژه ها در جستجو

منبع : آی بانو

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *