کاهش وزن

یکی از سریع ترین روش های کاهش وزن

یکی از سریع ترین روش های کاهش وزن :  وزن مناسب در بسیاری از جنبه های زندگی تاثیر گذار است از همین رو رسیدن به تناسب اندام در مدت کوتاه اهمیت زیادی دارد.

یکی از سریع ترین روش های کاهش وزن

به طور کلی می توان گفت همه ی ورزش ها اگر به طور منظم انجام شوند وزن شما را کاهش می دهند، اما بعضی از ورزش ها شما را زودتر به اهدافتان می رسانند. از آنجا که کالری سوزی پس از ورزش اهمیت بیشتری از کالری سوزی در حین ورزش دارد، نظر کارشناسان حرفه ای را درباره ورزش هایی با کاهش وزن سریع در این مقاله برای شما بیان کرده ایم

حرکت اول: طناب زدن (۱۲۰ پرش در دقیقه)

میزان کالری سوزی: ۶۶۰ تا ۹۹۰ کالری در ساعت

فواید: این طناب کوچک به شدت چربی های شما را می سوزاند. برای اینکه بازو و شانه های خود را بیشتر درگیر کنید، از طناب های سنگین استفاده کنید.

حرکت دوم: دویدن (۱۰ دقیقه در کیلومتر)

میزان کالری سوزی: ۵۶۶- ۸۳۹ کالری در ساعت

فواید: پس از دویدن با یک سرعت متوسط، چربی سوزی شما در مابقی روز ادامه خواهد داشت. برای اینکه در طول ورزش و پس از آن چربی سوزی ادامه داشته باشد، به ورزش خود حرکات اسپرینت را اضافه کنید یا سرعت آن را افزایش دهید. برای این کار می توانید نسبت ورزش به استراحت خود را ۲ به ۱ کنید. مثلا اگر ۶۰ ثانیه می دوید، ۳۰ ثانیه استراحت کنید.

حرکت سوم: حرکات اینتروال با کتل بل

میزان کالری سوزی: ۵۵۴ تا ۸۲۲ کالری در ساعت

فواید: حرکات اینتروال با شدت بالا که به کمک کتل بل انجام می شوند، حتی تا ۳۶ ساعت پس از ترک کردن باشگاه، چربی سوزی خود را ادامه می دهند. برای کسب بهترین نتایج، سعی کنید بین حرکات استراحت خود را به حداقل برسانید. برای اینکه میزان زمان ورزش را به حداکثر برسانید، می توانید بین حرکات بالا تنه و پایین تنه نوسان داشته باشید. می توانید در این میان به حرکاتی چون کتل بل سوئینگ، کتل بل اسکوات و کتل بل پوش پرس بپردازید. بعد از تکمیل هر سه حرکت، ۱۵ تا ۲۰ ثانیه استراحت کنید.

حرکت چهارم: کیک بوکسینگ

میزان کالری سوزی: ۵۸۲ تا ۸۶۴ کالری در ساعت

فواید: این حرکت را چه در کلاس و چه به تنهایی، با دوره های کوتاه استراحت بین ضربات انجام دهید. به ازای هر ۹۰ ثانیه حرکت، ۳۰ ثانیه استراحت کنید.

حرکت پنجم: دوچرخه ثابت (با سرعت بالا)

میزان کالری سوزی: ۴۹۸ تا ۷۳۸ کالری در ساعت

فواید: برای اینکه میزان کالری سوزی خود را حتی پس از ورزش حفظ کنید، با ۱۰ ثانیه پدال زدن و ۵۰ ثانیه استراحت شروع به کار کنید. سپس ۱۵ ثانیه حرکات اسپرینت را انجام دهید و ۴۵ ثانیه بین آن استراحت کنید. سپس ۲۰ ثانیه حرکات اسپرینت را انجام داده و ۴۰ ثانیه استراحت کنید. هر چه پیشرفت می کنید، میزان مقاومت خود را بیشتر کنید.

حرکت ششم: یوگای قدرتی

کالری سوزی: ۲۲۶ تا ۳۳۵ کالری در ساعت

فواید: حرکات قدرتی که در آن نفس شما با حرکاتتان هماهنگ شود، موجب بیشترین میزان چربی سوزی و کاهش وزن سریع را برای شما ایجاد می کند. در یک کلاس یوگای قدرتی شرکت کنید و از فواید بی نظیر آن بهره مند شوید.

حرکت هفتم: دستگاه بیضوی (سطح مقاومتی ۸)

میزان کالری سوزی: ۳۲۲ تا ۴۷۸ کالری در ساعت

فواید: اگر می خواهید چربی سوزی شما پس از ورزش ادامه داشته باشد، سعی کنید در تمامی دقایق سرعت یکسانی نداشته باشید. برای چالش بر انگیز کردن این حرکات، شیب و سطح مقاومت را تغییر دهید.

حرکت هشتم: ماشین قایقرانی (۱۵۰ وات)

میزان کالری سوزی: ۴۸۱ تا ۷۱۳ کالری در ساعت

فواید: برای افزایش میزان قدرت، با یک دقیقه استراحت در میان حرکات اینتروال، به شدت پارو بزنید. با تغییر حرکات بین اسکوات، پوش آپ و پلنک، بین حرکات خود، ۳۰ تا ۶۰ ثانیه استراحت مفید داشته باشید.

حرکت نهم: بالا رفتن از پله (۷۷ پله در دقیقه)

میزان کالری سوزی: ۴۵۲ تا ۶۷۰ کالری در ساعت

فواید: بالا رفتن از پله ها یا دویدن بر روی آنها، ترکیبی از فواید هوازی و بی هوازی را ایجاد می کند. یک دمبل سبک در هر دست خود بگیرید و با آن بالا تنه ی خود را بسازید.

منبع : برنافیت

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *