گهگاهی با خود خلوت کنید

گهگاهی با خود خلوت کنید

گهگاهی با خود خلوت کنید : بعضی اوقات با خود خلوت کنید ، به یاد داشته باشید که در طول شبانه روز زمانی را برای خلوت با خود اختصاص دهید تا سالم بمانید.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

گهگاهی با خود خلوت کنید

به نقل از سایت Dailymail و به گزارش سایت باشگاه خبرنگاران جوان : کارشناسان دریافتند اختصاص دادن بازه‌های زمانی برای خلوت با خود برای سلامت روانی افراد بسیار مفید است.

محققان اعتقاد دارند افراد خلاق بیش از سایرین با خود خلوت می‌کنند، به تفکر می‌پردازند و به همین دلیل در کار‌های خود موفق هستند.

با وجود فواید انجام فعالیت‌های اجتماعی و حضور در جمع دوستان، هر فرد روزانه باید بازه زمانی مشخصی را صرف تفکر، آرام سازی ذهن، استراحت، تغذیه سالم، برنامه ریزی برای کار‌ها و ورزش خود کند تا جسم و روان سالمی داشته باشد.

اختصاص بازه زمانی مناسب برای رسیدگی به امور شخصی، تفکر و آرام سازی ذهن سبب کاهش اختلال‌هایی، چون استرس، افسردگی، افت توان ذهنی، ترس و فوبیا می‌شود.

این پژوهش حاصل تحقیق دانشمندان دانشگاه بوفالو بر روی گروهی از داوطلبان و بررسی سلامت روانی آن‌ها پس از اختصاص زمان مناسب برای تفکر و آرام سازی ذهن است.

در بازه زمانی که به خود اختصاص می‌دهید ذهنتان را از مواردی که سبب نگرانی و استرس شما می‌شود پاک کنید، در این مدت به انجام کار‌هایی که دوست دارید بپردازید به طور مثال به موسیقی گوش دهید، نقاشی کنید، قهوه یا خوراک سالم مورد علاقه خود را مصرف کنید، فیلم یا سریال محبوب خود را تماشا کنید، اندکی بخوابید، جدول حل کنید یا کتاب بخوانید، اما سعی کنید تنها باشید تا ذهنتان آرام شود.

براساس پژوهش دانشمندان دانشگاه بوفالو بر روی ۳۰۰ داوطلب، کاهش استرس سبب سلامت قلب، بهبود خلق و خو و جلوگیری از ابتلا به بیماری زوال مغز می‌شود.

بودن در مکان‌های شلوغ و پر ازدحام، محل کار و تحصیل، قدم زدن در خیابان‌های شلوغ، پاسخ دادن به تلفن و مواردی از این دست همگی می‌تواند استرس و هیجان در افراد به طور خودآگاه و ناخودآگاه را افزایش دهد به همین دلیل اختصاص بازه زمانی برای استراحت و آرام سازی ذهن می‌تواند سبب افزایش بهره وری فرد در انجام کار‌ها شود.

کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند در بازه زمانی مختص به خود احساس شادی و خوشحالی را در خود تقویت کنند، مثبت فکر کنند و به دنبال راه حل برای مشکلات خود باشند.

با رعایت این کار‌ها می‌توانید حتی در طوفانی‌ترین روز‌های زندگی از آرامش کافی و سلامت ایده آل برخوردار باشید.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از lissarankin.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *