گهکاهی فارغ از درس و کار به تعطیلات بروید

گهکاهی فارغ از درس و کار به تعطیلات بروید

گهکاهی فارغ از درس و کار به تعطیلات بروید : گاهی اوقات درس و کار را کنار بگذارید و از هر چیزی که به شما استرس می دهد دور شوید و به مسافرت بروید.

در ادامه با ما همراه باشید.

گهکاهی فارغ از درس و کار به تعطیلات بروید

به نقل از سایت Dailymail و به گزارش سایت باشگاه خبرنگاران جوان ؛کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند در برخی بازه‌های زمانی انسان‌ها به استراحت و فاصله گرفتن از کار، درس و به طور کلی زندگی روزمره نیاز دارند.

انجام همزمان چند کار بدون در نظر گرفتن زمانی برای استراحت و رفع خستگی می‌تواند سبب ابتلای افراد به بیماری‌های جسمی و روحی، چون استرس، پرخاشگری، بالا رفتن فشارخون، کم خوابی و بد خوابی، لاغری یا چاقی، ریزش مو و اضطراب شود.

پژوهش‌های دانشمندان دانشگاه زوریخ کشور سوئیس نشان داده است افرادی که در زمان تعطیلات و رفتن به مسافرت هم با استفاده از رایانه و تلفن همراه با محل کار خود در ارتباط هستند و دورکاری می‌کنند افزون بر لذت نبردن کافی از مسافرت دچار خستگی و کسالت بیشتری نیز می‌شوند.

روانشناسان برای بهبود کیفیت سلامت جسمی و روحی به افراد توصیه می‌کنند بین درس، کار و استراحت حد و مرز معقولی در نظر بگیرند و بازه‌های زمانی هرچند کوتاه را به استراحت و رفتن به مسافرت اختصاص دهند.

امروزه با استفاده از فناوری‌های ارتباطی نو ظهور افراد در هر ساعت از شبانه روز و از هر کجای کره زمین می‌توانند با محل کار و درس خود در ارتباط باشند و به صورت دورکاری به انجام فعالیت‌های خود بپردازند.

اما این کار سبب افزایش استرس و نگرانی درباره کار و فعالیت‌ها و لذت نبردن از اوقات فراغت می‌شود.

این روز‌ها در برخی شغل‌های حساس و کلیدی افراد باید همیشه لپ تاپ، رایانه و گوشی تلفن همراه خود را در دست داشته باشند و همواره آماده پاسخگویی و گرفتن تصمیم‌های جدید باشند و حتی در مواردی شرط داشتن مرخصی و رفتن به تعطیلات انجام دورکاری و ارتباط با محل کار است.

کارشناسان دریافتند اختصاص دادن بازه‌های زمانی زیاد و طولانی به کار کردن و درس خواندن و حتی فکر کردن به کار و فعالیت‌های حرفه‌ای می‌تواند بر زندگی افراد اثر منفی بگذارد.

روانشناسان دانشگاه زوریخ با بررسی بر روی ۲۰۰۰ داوطلب زن و مرد با میانگین سنی ۴۲ سال که در حرفه‌های مختلف کار می‌کردند دریافتند عده زیادی از آن‌ها نمی‌توانند مرزی جداگانه بین کار و زندگی شخصی و خانوادگی خود برقرار کنند.

عده زیادی از آن‌ها هنوز موفق به ازدواج نشده اند و عده‌ای دیگر در زندگی خانوادگی و نگهداری از فرزندان با مشکل مواجه شده و حتی در آستانه جدایی قرار دارند.

دنیای پر هیاهوی امروز نیاز به تمرکز بیشتر بر کار‌ها به نسبت سال‌های قبل دارد، اما کارشناسان برای حفظ سلامتی به افراد توصیه می‌کنند بازه‌های زمانی برای تفریح، استراحت، رفتن به مسافرت و مهمانی، دیدار با اقوام و آشنایان در نظر بگیرند، این کار افزون بر حفظ سلامت روحی سبب افزایش بازده کاری و پیشرفت حرفه‌ای و درسی نیز می‌شود.

در بازه زمانی آخر هفته و تعطیلات به کار فکر نکنید و به انجام فعالیت‌های مورد علاقه خود بپردازید و به ذهنتان اجازه آرامش و جایگزینی اطلاعات دهید.

کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند افراد بازه‌های زمانی آزاد و اوقات فراغت خود را کمتر در فضای مجازی سپری کنند و به جای آن به انجام ورزش، شرکت در فعالیت‌های گروهی، تهیه خوراک سالم، رفتن به خرید، مهمانی و مسافرت بپردازند تا کیفیت سلامت روحی و جسمی آن‌ها افزایش یابد.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از parents.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *