کدام کارهای آشپزخانه را قبل از خواب انجام دهیم؟

کدام کارهای آشپزخانه را قبل از خواب انجام دهیم؟

کدام کارهای آشپزخانه را قبل از خواب انجام دهیم؟
همه میدانیم که آشپزخانه محلی از خانه است که اصولا کارهای زیادی دارد که باید انجام شود زیرا بسیاری از واجبات و تمیزی های زندگی در آشپزخانه به وقوع می پیوندد ،از قبیل پختن غذا ،شستن ظرف و ظروف ،شستن لباس ها و تمیز کردن چربی ها و………. ،بنابراین برای اینکه کارهایتان روی هم انباشته نشوند و وقت آزاد زیادی برای علایق و تفریحات خود داشته باشید ،لازم است چند نکته ساده اما مهم را در نظر بگیرید و تعدای از کارهای آشپزخانه را قبل از خواب انجام دهید.

می دانید چگونه می شود وقتی از خواب بیدار می شوید احساس خوبی داشته باشید؟ مهم نیست چقدر کار دارید یا آشپزخان تان کوچک باشد یا بزرگ. همچنین مهم نیست چه امکانات و وسایلی در آشپزخانه دارید. مهم این است که با حس و حال خوبی صبح ها از خواب بیدار شوید.

قبل از خواب ظرف ها را بشویید و آشپزخانه را تمیز کنید.

کدام کارهای آشپزخانه را قبل از خواب انجام دهیم؟

حتما خودتان هم حدس می زنید که اولین نکته ای که به شما می گویم همین تمیز کردن آشپزخانه است. شما اشتباه نمی کنید. تمیزکاری آشپزخانه اولین کاری است که لازم دارید انجام دهید.

تمیز کردن آشپزخانه در شب خیلی راحت تر از ۷-۸ ساعت بعد است که خورده های غذا به ظروف چسبیده اند و لایه ی چربی روی گاز سفت شده است. همچنین تمیز بودن آشپزخانه در صبح حس خوبی به شما می دهد.

شب ظرف ها را شسته، گاز را تمیز کنید. مواد غذایی را در یخچال مرتب کنید. و زباله ها را بیرون ببرید. اگر می خواهید که صبح خوبی در آشپزخانه شروع کنید حتما باید ظرف ها را بشویید. تلمبار کردن کوهی از ظروف نشسته در ظرفشویی نه تنها بدترین منظره ی دم صبح را می سازد بلکه تمیز کردن آن ها را هم سخت تر می کند.

کف آشپزخانه را جارو کنید.

فراموش نکنید که آشپزخانه یکی از مکان هایی است که مدام رفت و آمد در آن اتفاق می افتد. شما و دیگر اعضای خانواده مدام در آن رفت و آمد می کنید و هر آشغال و خرده ریزی در آن باشد می تواند به دیگر نقاط خانه هم برده شود.

حتما هر شب قبل از خواب آشپزخانه را جارو کنید تا کارهایتان روی هم جمع نشوند. همچنین فراموش نکنید که اگر شب آشپزخانه را جارو نکنید بعدا مجبور می شوید تمام خانه را از آشغال های داخل آشپزخانه تمیز کنید.

سطح زباله را خالی کنید

این سطل اگر پر باشد تمام پشه های خانه را به خود جذب کرده و بوی بدی ایجاد می کند. همچنین هر چه بیشتر این سطل در جای خود بماند وضعیت بدتری پیدا می کند. در نتیجه خالی کردن آن قبل از خواب یکی از کارهایی است که هرگز نباید فراموش کنید.

تعویض کردن حوله های استفاده شده

اگر ظروف را با یک حوله خشک کرده اید یا روز شلوغی داشته اید و مدام از حوله استفاده کرده اید قبل از خواب آن ها را به ماشین لباسشویی انداخته و یک حوله ی جدید جای آن ها بگذارید. حوله ی خیس بوی بدی ایجاد می کند و استفاده مجدد از آن نیز از نظر بهداشتی اصلا درست نیست چرا که حوله خیس و مرطوب محل تجمع میکروب ها خواهد بود.

تدارک دیدن و برنامه ریزی کردن برای صبحانه

کدام کارهای آشپزخانه را قبل از خواب انجام دهیم؟

سعی کنید همیشه صبحانه ی خود را از شب قبل تدارک ببینید تا صبح زود سریعتر بتوانید آن را خورده و به کارهایتان برسید. مثلا اگر چای تمام شده یا نان در خانه ندارید آن ها را بخرید. یا اگر قصد دارید برای صبحانه آش جو بخورید مواد لازمش را آماده کنید. این کار اولا باعث میشود که وقتتان بیهوده تلف نشود و دوما اینکه انگیزه و انرژی بیشتری برای انجام کارهایتان پیدا می کنید.

برای یکبار هم که شده این روش ها را امتحان کنید و نتیجه اش را ببینید.

منتشر شده در:www.wikimatn.ir

منبع : ویکی متن و خانواده سبز

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *