کدام عشق های ولنتاینی شکست می خورند؟

کدام عشق های ولنتاینی شکست می خورند؟

کدام عشق های ولنتاینی شکست می خورند؟ : این مطلب مختصر و جالب می باشد.

در ادامه با ما همراه باشید.

کدام عشق های ولنتاینی شکست می خورند؟

به نقل از Dailymail و به گزارش و ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان ؛کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند افرادی که در ۱۴ فوریه هر سال با همدیگر آشنا می‌شوند یا حتی ازدواج می‌کنند پایان خوشی در این مسیر مشترک ندارند.

محققان علوم روانشناسی با بررسی بر روی زوج‌هایی که در ۱۴ فوریه که به روز عشق مشهور است، ازدواج می‌کنند یا نامزدی با همدیگر را اعلام می‌کنند ۳۷ درصد بیشتر از سایر زوج‌ها از هم طلاق می‌گیرند یا آشنایی آن‌ها به شکست منجر می‌شود.

کارشناسان دانشگاه ملبورن استرالیا (the University of Melbourne) این پژوهش را بر روی یک میلیون و یک صدهزار زوج انجام داده‌اند و دریافتند کمتر از ۴۵ درصد از این افراد امکان دارد تا سه سال زندگی مشترک خود را ادامه دهند.

روز ولنتاین، سبب هیجان افراد جوان و گرفتن تصمیم‌های غیر منطقی و عجولانه می‌شود و پس از گذشت مدتی این دسته از افراد متوجه تفاهم نداشتن با همدیگر یا سایر تفاوت‌ها و دچار سرشکستگی عاطفی می‌شوند.

کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند برای ازدواج با توجه به اینکه مهمترین تصمیم در زندگی است، زمان کافی را صرف شناخت همدیگر کنند، از اطرافیان، اقوام و دوستان در این باره راهنمایی بگیرند. در صورت نیاز از مشاورین کمک بگیرند تا بهترین انتخاب را انجام دهند.

ازدواج و نامزدی‌های سریع و عجولانه در روز ولنتاین رواج بسیار دارد و تعداد زیادی از این ازدواج‌ها و آشنایی‌های ناگهانی به شکست منجر می‌شود.

بالابودن نرخ طلاق و شکست‌های عاطفی سبب آسیب‌های شدید اقتصادی و روانی افراد شده است.

در گزارشی که در مجله اقتصاد جمعیت (the Journal of Population Economics) به چاپ رسیده است، روانشناسی افراد نشان می‌دهد ازدواج و نامزدی در یک تاریخ خاص برای مردم از جذابیت و هیجان زیادی برخوردار است، اما این مسئله در دراز مدت منجر به آسیب‌های اجتماعی و روانی می‌شود.

کارشناسان نرخ عادی ازدواج در روز‌های عادی سال را حدود ۳۱۳ ازدواج در هفته معرفی می‌کنند که این تعداد در روز ۱۴ فوریه به ۱۰۳۹ می‌رسد و زنگ خطری برای تصمیم گیری‌های عجولانه و یک عمر پشیمیانی است.

منبع : مطلب از yjc.ir و عکس از goodhousekeeping.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *