کار با وسایل الکترونیکی در این ساعت از شبانه روز بیمارتان می کند

کار با وسایل الکترونیکی در این ساعت از شبانه روز بیمارتان می کند

کار با وسایل الکترونیکی در این ساعت از شبانه روز بیمارتان می کند : در برخی ساعات شبانه روز کار با وسیله ها و لوازم الکترونیکی برای سلامتی افراد خوب نیست اما چه ساعاتی؟

در ادامه با ما همراه باشید.

کار با وسایل الکترونیکی در این ساعت از شبانه روز بیمارتان می کند

به نقل از dailymail و به گزارش و ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند پس از ساعت ۱۰ شب دیگر از تلفن همراه، تبلت یا سایر وسایل الکترونیکی دارای صفحه نمایش با طیف نور آبی استفاده نکنند، زیرا نور ساطع شده از این وسایل سبب اختلال در عملکرد مغز می‌شود.

نوری که از وسایل الکترونیکی ساطع می‌شود با ارسال سیگنال‌های روشنایی به چشم‌ها سبب می‌شود تا مغز انسان احساس کند روز است و به همین دلیل دچار بی خوابی می‌شود.

اختلال دراز مدت در ساعت بیولوژیک بدن می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های روانی را افزایش دهد؛ پژوهشگران این نتیجه‌ها را با آزمایش بر روی ۹۱ هزار نفر که به انواع اختلال‌های روانی مبتلا بودند، به دست آورده اند.

همچنین پژوهش‌های دانشمندان دانشگاه گلاسکوی اسکاتلند نشان می‌دهند، افرادی که در طول روز فعالیت کمی دارند؛ شب‌ها دچار بی‌خوابی یا افزایش میزان فعالیت ذهنی می‌شوند بنابراین بیشتر در معرض ابتلا به بیماری هایی چون افسردگی، اختلال دوقطبی و کج خلقی قرار می‌گیرند.

کارشناسان در این تحقیق با طرح پرسشنامه از مشتریان خود، میزان کارکرد با تلفن همراه، میزان ساعت خواب و خلق و خوی آن‌ها را اندازه گیری کرده اند.

ارتباط قوی بین ریتم خواب شبانه با خلق و خو، میزان فعالیت و سطح هوشیاری افراد وجود دارد و کم خوابی می‌تواند بر کیفیت زندگی افراد اثر منفی بگذارد.

افرادی که شب کار هستند بیشتر از دیگران در معرض ریسک ابتلا به بیماری هایی چون سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی و چاقی قرار دارند.

کارشناسان اذعان دارند از زمانی که استفاده از لامپ‌های خیابانی، تلویزیون و وسایل الکترونیکی در دنیا رایج شده است میزان بی‌خوابی و بدخوابی در افراد در سراسر دنیا افزایش یافته است.

در قرن‌های قبلی به دلیل نبود وسایل برقی افراد کیفیت خواب بهتری داشتند، اما در عصر کنونی میزان نور و روشنایی شدید فضا سبب بی خوابی و بدخوابی افراد می‌شود.

منبع : مطلب از yjc.ir و عکس از mckinsey.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *