نگفتن

چیزهایی که افراد موفق نمی گویند

برای به دست آوردن توجه مانند یک رهبر این عبارات را از دایره لغات خود حذف کنید..

امروزه یکی از اهداف بسیاری از رهبران به دست آوردن عبارت رهبر است

شما چند بار با کسی مکالمه داشتی فقط برای اینکه تفسیر آنان را بشنوید و جملات متفاوتی شنیده اید و از آنچه که انتظار داشتید متفاوت بوده, شما نمی توانید این را نادیده بگیرید؟

جملاتی که شما به عنوان یک رهبر استفاده می کنید جتی اگر قصد شما تاثیر منفی نباشد باز هم می تواند تاثیر منفی روی تیم شما داشته باشد. یکی از مشکلات این است که شما حتی نمی دانید که تاثیر منفی می گذارید.

در اینجا ۵ عبارتی که می تواند باعث ایجاد فشار روی کارمندان شما شود اشاره می کنیم.

۱. نمی توانم کاری انجام دهم

آیا تا بحال با بخش خدمات مشتری شرکتی تماس گرفته اید که به شما بگویند متاسفم نمی توانم کاری انجام دهم؟ شنیدن این جمله خسته کننده است. مطمئنا شما هم همین حس را دارید. این عبارت نشان می دهد که شما خالی از ایده ها هستید. آیا تا بحال کسی را که خالی از ایده باشد دنبال کرده اید؟ رهبران خوب هیچ وقت بدون ایده نیستند, چیزی که وجود دارد این است که آن ها هنوز خسته نمی شوند. ممکن است شما احساس ناامیدی کنید و احساس کنید در این لحظه نمی توانید کاری انجام دهید, اما اگر از این جمله استفاده کنید بای انتظار داشته باشید تا تیم شما هم ناامید شود.

با این جمله جایگزین کنید : اگر من عصای جادویی داشتم چه کار دیگری می توانستم انجام دهم؟

۲. همیشه و هیچ وقت

در حوزه رهبری این کلمه ها, عبارات خطرناکی هستند. ضرب المثل قدیمی می گوید : هرگز نگو هرگز؛ همیشه صحیح را حفظ کن. وقتی که یک تیم را رهبری می کنید, به یاد داشته باشید که مردم حافظه طولانی مدتی دارند و این نوع کلمات مطلق به خودتان بر می گردد.

با این جمله جایگزین کنید : معمولا , برخی اوقات یا من هنوز تجربه کافی ندارم.

۳. نه, چون…

این عبارت از شما یک رهبر منفی یا بدتر رهبری به نظر می رسید که از ایده های جدید استقبال نمی کند. اگر همواره به آن فکر می کنید با بر زبان می آورید, ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم زیرا در گذشته هیچ گاه کار نکرده یا نه, به خاطر این که ما همیشه این کار را انجام می دادیم. اگر یکی از اعضای تیم شما یک ایده جدید ارائه دهد. نظرات منفی زیادی نمی گیرد زیرا در کل پاسخ به ایده منفی خواهد بود. رهبری نباشید که کارمندان نتوانند ایده های خود را با شما در میان بگذارند.

با این جمله جایگزین کنید : بله, ما می توانیم آن را انجام دهیم اگر …

۴. آیا این معنی می دهد؟

ممکن است از این عبارت برای رسیدن به یک توافق روشن استفاده می کنید, اما این عبارت یک نوع تلقین است و کارمندان شما متوجه آن نمی شوند. نه تنها این, بلکه این شبیه یک سخنرانی از طرف والدین است. سریع ترین راه برای پایان دادن به ارتباط کلامی این است که با کسی صحبت کنید که انتظار دارید این رویکرد شما را درک کند.

با این جمله جایگزین کنید : آیا شما برای روی شدن موضوع سوالی دارید؟ یا من مطمئن نیستم که به درستی توضیح داده باشم شما چی فکر می کنید؟

۵. اما

من تکنیک ساندویچ را برای این یکی سرزنش می کنم. به عنوان یک رهبر ما آموخته ایم که انتقاد ها را به یک تعریف آرام کنیم. مانند من واقعا کار تو را دوست دارم, اما تو نیاز داری در موارد سریع بهتر باشی. وقتی کارمندان شما می بینند شما همواره از این کلمه استفاده می کنید آن ها سعی می کنند که بهتر شوند در آن مورد. در واقع, ممکن است در تعریف شما به حاشیه بروند و به صمیمیت شما شک کنند.

با این جمله جایگزین کنید : هر تنوع کلماتی! کلمات را ترکیب کنید و سعی کنید از کلمه اما خلاص شوید. زیاد لازم نیست از تکنیک های سخت استفاده کنید فقط بخشی که می خواهید گوشز کنید را در نظر بگیرید.

بیشتر رهبران این عبارت را هر روز استفاده می کنند, اما معمولا از تاثیر آن آگاه نیستند. وقتی که شما سعی می کنید نوع ارتباط خود با کارمندان خود را تغییر دهید تغییر دادن چند کلمه می تواند تاثیر شگفت انگیزی روی کارمندان و کار شمابگذارد.

منبع : success

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *