تمیز کردن سطوح چوبی

چگونه وسایل چوبی را تمیز کنم

وسایل چوبی یک چهره کلاسیک از سبک وسایل متنوع تزئینی است که با سبک های مختلف میتواند ترکیب شود. اما مبلمان و وسایل دیگر چوبی می تواند کمی هزینه بر باشد. بنابراین باید از آن ها مراقبت کرد. گردگیری کردن آن مهم است ولی برخی اوقات روی آن را خاک می گیرد و راحت تمیز نمی شود. شما می توانید با یک راه حل موثر آن ها را با آب و مایع ظرفشویی تمیز کنید, ولی اگر کثیفی مبلمان شما خاص باشد باید از مواد معدنی برای پاک کردن آن استفاده کنید, این کار می توان درخشش وسایل چوبی شما را بازگرداند و یک محافظ در حد ممکن برای وسایل چوبی شما ایجاد کند.

تمیز کردن وسایل چوبی

تمیز کردن سطوح چوبی
یک پارچه را کمی مرطوب کنید. یک پارچه خشک می تواند گرد و غبار را از روی وسایل چوبی تمیز کند ولی اغلب از طریق هوا مقداری از گرد و غبار روی سطح باز می گردد. برای جلوگیری از پخش شدن گرد و غبار در بقیه خانه یک پارچه نرم را بشویید و آب آن را بگیرید, در این صورت آب زیادی باقی نمی ماند.

تمیز کردن سطوح چوبی

از گردگیر پنبه ای خشک استفاده کنید. اگر شما ترجیح می دهید از یک گردگیر پنبه ای استفاده کنید می توانید با آن گرد و غبار را تمیز کنید. لازم نیست حتما این وسیله را مرطوب کنید. زیرا بار الکتریکی موجود در پشم های گوسفند موجود در این وسیله باعث جذب گرد و غبار می شود.

برای تمیز کردن این گردگیر دستی گرد و غبار آن را به اطراف نزنید. آن را بیرون بیاورید و خوب تکان دهید تا گرد و غبار آن بریزد. همچنین می توانید از فیلتر HEPA استفاده کنید. اگر گردگیر خیلی کثیف است. آن را در آب ملایم و صابون بشویید تا کامل تمیز شود و اجازه دهید در هوا خشک شود.

برای پاک کردن پشم های گردگیر. می توانید از یک جاروبرقی که دارای فیلتر HEPA است استفاده کنید. سپس آن را با صابون ظرف شویی و آب ملایم شستشو دهید و با آب گرم بشویید و در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود.

تمیز کردن سطوح چوبی

پارچه را روی سطح پاک کنید. زمانی که پارچه را کمی خیس می کنید, آن را آرام روی سطح بکشید تا گرد و غبار را به طور کامل پاک کند. دقت کنید تا تمام قسمت های لازم را پاک کرده باشید. مانند جزئیات ذکر شده مطمئن شوید که همه گرد و غبار ها پاک شده.

تمیز کردن سطوح چوبی

سطح را با یک پارچه تمیز خشک کنید. اگر گرد و غبار پارچه خیس شده زیاد است, ممکن است دوست نداشته باشید سطح تمیز شده خیس بماند و رطوبت روی سطوح چوبی شما بنشیند. یک پارچه خشک بردارید و با دقت روی سطح را پاک کنید تا تمام رطوبت موجود روی سطح به پارچه منتقل شود.تمیز کردن سطوح چوبی

تمیز کردن هفته ای گرد و غبار سطوح چوبی برای جلوگیری از انباشته شدن گرد و غبار روی سطوح و نیاز به تمیز کاری بیشتر, عادت خوبی است که هر هفته روی سطوح چوبی را تمیز کنید. با این وجود اگر بخواهید در مدت های طولانی تر تمیز کنید باید تلاش بیشتری برای تمیز کردن آن داشته باشید.

منبع : wikihow

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *