چند پاک کننده که نباید به جای هم استفاده شوند

چند پاک کننده که نباید به جای هم استفاده شوند

پاک کننده هایی که نباید به جای هم استفاده شوند
در هنگام تمیز کردن خانه که بیشتر در نزدیکی های ایام عید اتفاق می افتد ،بسیاری از پاک کننده تمام میشوند و اغلب شما می توانید از ماده دیگری به جای آن استفاده کنید. مثلا می توانید چند قطره از آب اکسیژنه را به عنوان لکه بر در ماشین لباسشویی استفاده کنید، و جوش شیرین هم یک تمیز کننده قوی برای سینک ظرفشویی و شیرآلات است.

اما برخی افراد به اشتباه از یک پاک کننده به جای دیگری استفاده می کنند که این کار در برخی مواقع کار درستی نیست ،ما در این مطلب چند پاک کننده را برایتان معرفی می کنیم که نباید آن ها را به جای یکدیگر استفاده کنید.

۱٫ پاک کننده های همه کاره به جای شیشه پاک کن

استفاده از پاک کننده همه کاره برای شیشه ها و آیینه ها روی آنها رگه ها و نوارهای صابونی به جای می گذارد. یک جایگزین مناسب که می توانید استفاده کنید تمیز کننده هایی است که مخصوص سطوح مختلف ساخته شده است.

۲٫ مایع دست شویی برای ماشین لباسشویی

شرط می بندیم که به این فکر کرده بودید: خوب البته کسانی بوده اند که این کار را کرده اند. کافی است یکبار این معاوضه را انجام دهید و بعد با مقدار زیادی کف مواجه می شوید که کف آشپزخانه تان را فرا گرفته است که از آن رهایی نمی یابید.

۳٫ تمیز کننده استیل به جای پولیش نقره

از یک تمیز کننده استیل برای ظروف تمام عیار نقره خود استفاده کرده و بعد ریسک به جای ماندن علائم دائمی را به جان بخرید. اگرچه شستن ظروف نقره در ماشین ظرفشویی اشکال ندارد، اما مطمئن شوید که در تماس مستقیم با استیل نباشد تا از به وجود آمدن حفره ها در آن جلوگیری شود.

۴٫ استفاده از لکه گیر لباس برای تمیز کردن فرش یا مبلمان

به استفاده از مواد شستشوی لباس برای فرش و کاناپه تان فکر کنید چه اتفاقی می افتد؟ دوباره فکر کنید. خوب این لوازم از کف اشباع شده که به این راحتی هم تمیز نمی شود.

۵٫ استفاده از سفید کننده به جای از بین برنده زنگ

اگرچه ماده سفیدکننده انواع متفاوت لک را از سطوح مختلف پاک می کند، استفاده از آن برای لک های زنگ زدگی تنها نتیجه اش به وجود آمدن لکه های ماندگار است.

منتشر شده در:www.wikimatn.ir

منبع : ویکی متن و خانواده سبز

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *