پیاده روی

چرا انگشتان پا در هنگام پیاده روی درد می گیرند؟

چرا انگشتان پا در هنگام پیاده روی درد می گیرند؟ : در پست امروز برای شما دوستان عزیز درباره علت درد انگشتان پا موقع پیاده روی می گوییم.

پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید و این مطلب مختصر و مفید را از زبان دکتر احمد باقری مقدم متخصص پزشکی ورزشی بخوانید.

چرا انگشتان پا در هنگام پیاده روی درد می گیرند؟

بیشتر ما، علاقه زیادی به ورزش کردن، مخصوصا پیاده‌روی داریم. این در حالی است که ابتلا به برخی از ناراحتی‌ها و مشکلات موضعی در ناحیه پا، می‌تواند توان ورزش و پیاده‌روی را از گروهی از افراد بگیرد. یکی از این مشکلات موضعی، درد انگشتان پا، هنگام ورزش کردن یا راه رفتن است.

«اگر وضعیت انگشت‌های پای شما طبیعی باشند و مشکل یا ناهنجاری خاصی هم در آنها وجود نداشته باشد، بخشی از مشکل درد آنها در اثر راه رفتن، می‌تواند به کفش نامناسبی که می‌پوشید، برگردد».

منظور از کفش نامناسب برای انگشتان پا به این صورت است که «کفش‌های نامناسب از نظر متخصصان، کفش‌هایی هستند که جلوی تنگ و باریکی دارند. پوشیدن و راه رفتن مداوم با این کفش‌ها می‌تواند دردهای شدید موضعی در ناحیه انگشتان پا را به‌ همراه داشته باشد».

فاصله انگشت شست تا انتهای کفش باید حدود نیم تا یک سانتی‌متر باشد تا پا فضای کافی و مطلوبی برای تکان خوردن در کفش، داشته باشد.

«اولین و مهم‌ترین توصیه به افرادی که دچار درد انگشتان پا هنگام راه رفتن هستند، این است که به نوع کفش و اصلاح آن در صورت لزوم، توجه کافی داشته باشند. اگر باز هم احساس ناراحتی کردند، می‌توانند میزان پیاده‌روی‌شان را کوتاه‌تر و تعداد دفعات آن را بیشتر کنند. یعنی به‌جای این‌که یک ساعت پیاده‌روی مداوم داشته باشند،‌ این مدت را به دو نوبت نیم ساعته یا سه نوبت ۲۰ دقیقه‌ای تقسیم کنند. ضمن اینکه ورزش‌های آبی و راه رفتن در استخر هم می‌تواند کمک زیادی به بهبود شرایط این گروه از بیماران بکند».

منبع : متن از سلامانه و عکس از eatthis.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *