پنهان کاری در خصوص مسائل مالی بین زن و شوهر

پنهان کاری درباره مسائل مالی بین زن و شوهر

پنهان کاری درباره مسائل مالی بین زن و شوهر : یکی از مشکلات و معضلات بزرگ بین زن و شوهر ها پنهان کاری در خصوص مسائل مالی است که موجب بروز اختلافاتی جدی بین آن ها می شود.

در ادامه با ما همراه باشید و گفته های دکتر نینا سلامت بخش روانپزشک و زوج درمانگر را بخوانید.

پنهان کاری درباره مسائل مالی بین زن و شوهر

مسائل مالی یکی از حوزه‌های مهم زندگی زناشویی است از این رو به دختران و پسران توصیه می‌شود که قبل از ازدواج حتما در این خصوص با هم صحبت کنند و شفاف‌سازی‌های لازم را در این مورد داشته باشند. به گفته دکتر نینا سلامت‌بخش، روانپزشک و زوج‌درمانگر نتایج مطالعات نشان می‌دهد که پنهان‌کاری در خصوص مسائل مالی بیشتر از هر مساله دیگری بین زن و شوهرها رواج دارد.

وی در حوزه مسائل مالی، به هفت مورد اشاره کرده‌اند که دختران و پسران حتما پیش از ازدواج درباره آنها با یکدیگر به توافق برسند.

* بسیاری از افراد بر این باورند که در دوران پیش از ازدواج اگر قرار باشد در خصوص مسائل مالی با یکدیگر صحبت کنند، این دوران رویایی را زمخت و سخت می‌کنند درحالی صحبت در این مورد از یک ناهماهنگی بزرگ در ازدواج جلوگیری می‌کند.

* توصیه می‌شود پیش از ازدواج در مورد نحوه خرید عروسی، برگزاری مراسم ازدواج، محل زندگی و شرایط مالی بعد از ازدواج با هم صحبت کنید.

* حتما ایده‌ها و عقاید خود در مورد نحوه پول خرج کردن، میزان پس‌انداز، انواع سرمایه‌گذاری را با هم صادقانه در میان بگذارید.

* درخصوص اینکه امور مالی بعد از ازدواج چگونه خواهد بود و هزینه‌ها چگونه و با چه مشارکتی تامین خواهد شد، با هم صحبت کنید و خواسته‌هایتان را در این مورد شفاف‌سازی کنید.

* عقیده و نظراتتان را درمورد سبک زندگی لوکس یا ساده بدهید. حتما درباره اینکه در خرج کردن فردی سهل‌گیر هستید یا مقتصد نیز با هم صحبت کنید.

* نظرتان را درمورد گرفتن وام یا قرض برای شریک زندگی‌تان مشخص کنید. اینکه اگر قرار به صرفه‌جویی باشد در چه مواردی قادر به اینکار هستید؟ و در چه مواردی برایتان امکان‌پذیر نیست؟

* چقدر حاضر هستید برای وسایل لوکس منزل، سفر کردن، لباس خریدن، رستوران رفتن یا هر مورد دیگری که در ذهن شماست ، در ماه یا در سال خرج کنید؟

** حتما مواردی که به آنها اشاره شد را مدنظر قرار دهید و فکر نکنید بیان چنین مسائلی یا عقاید و نظراتتان درباره آنها پیش از ازدواج، مسخره است. چه بسا که مشکلات بسیاری از زوجین بعد از ازدواج به برخی از این آیتم‌ها بازمی‌گردد. شاید اگر همین افراد قبل از ازدواج توضیحات لازم را به یکدیگر در حوزه مسائل می‌دادند الان با یک تلنگر درخصوص قرض گرفتن وام یا خرید وسایل لوکس برای منزل یا هزینه‌هایی که برای مراسم ازدواج اختصاص داده‌اند، با یکدیگر بحث و دعوا نمی‌کردند.

منبع : متن از سلامانه و عکس از thebrunettediaries.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *