هدف

وابستگی های اهداف و رسیدن به اهداف

وابستگی های اهداف و رسیدن به اهداف : وقتی صحبت از هدف است موارد زیادی را شامل می شود. مواردی از جمله محدودیت ها, مشکلات, اشتباهات, ریسک ها و …

وابستگی های اهداف و رسیدن به اهداف

وقتی که اهداف خود را انتخاب می کنید نباید محدودیتی داشته باشید ولی وقتی که می خواهید دست به عمل بزنید شروع به تحقق اهدافتان کنید قضیه کمی متفاوت می شود. زمانی که شروع به تلاش می کنید بر حسب شرایطتتان با برخی محدودیت ها روبرو می شوید. برای رفع این محدودیت ها باید هر آنچه که نمی دانید را یاد بگیرید تا بتوانید به هر طریقی که شده محدودیتتان را جبران کنید.

مشکلات

در مورد مشکلات سخنرانی ها و کتاب های زیادی وجود دارد ولی با این حال بیشتر افراد وقتی با مشکلات روبرو می شود شروع به طرح بهانه می کنند. حتی برخی افراد از ترس شکست شروع هم نمی کنند. باید ذهن خود را از انواع بهانه ها پاک کنید و فقط بر روی مسیر خود تمرکز کنید و سعی کنید مشکلات را مانند یک مسئله ببینید که باید حلش کنید. مانند یک مسئله ی ریاضی که باید حلش کرد. ممکن است شما الان جوابش را ندانید ولی اگر ادامه دهید حتما راه حل را خواهید یافت. تمرکز کردن روی کار شما را از بسیاری حاشیه های سردرگم کننده دور می کند. و شما انگیزه خود را خواهید داشت.

اشتباهات

هر کسی در زندگی خود اشتباه می کند اشتباه های کوچک و بزرگ. اگر ما اشتباه نکنیم چیزی یاد نمی گیریم. اشتباهات قدم اول در کسب تجربه و پیشرفت است. ما در زندگی تجربیات مختلفی را پشت سر می گذاریم و بهترین تجربیات ما که به موفقیت ما کمک می کنند. تجربیات شکست هایمان هستند. و انتخاب های نادرستمان. در هر صورت شما باید یاد بگیرید که پیشرفت کنید.

قانون کاشت و برداشت

یک قانون وجود دارد که می گوید هر چه بکارید آن را درو می کنید. شما نتیجه ای که الان دارید حاصل رفتار دیروز شماست. هر چه که دیروز کاشته اید را امروز برداشت می کنید. شما نمی توانید چیزی را که ندارید را برداشت کنید. پس امروز بکارید تا فردا چیزی برای برداشت داشته باشید.

منبع : ویکی متن

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *