همیشه قولنج نشکنید

همیشه قولنج نشکنید

همیشه قولنج نشکنید : اگر شما هم جزو افرادی هستید که همیشه و به صورت مداوم قولنج تان را می شکنید ، پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید و این مطلب را بخوانید.

همیشه قولنج نشکنید

شکستن مداوم قولنج می تواند اتصالات مفاصل را از حد طبیعی گشادتر کند و با افزایش شلی اتصالات مفصلی، سبب سائیدگی استخوان و آرتروز شود.

هرچند این کار آسیب مستقیم به ستون فقرات نمی زند اما استمرار آن در طولانی مدت می تواند مفاصل را دچار بی ثباتی کند.

شکستن قولنج موجب یک آرامش مقطعی اندام و تسکین کوتاه مدت آن می شود، اما در طولانی مدت می تواند عوارضی برای فرد داشته باشد.

در صورت نیاز و در برخی شرایط که مفاصل ستون فقرات دچار اختلال عملکردی می شوند، متخصصانی همچون فیزیوتراپیست ها می توانند از درمان های دستی برای رفع اختلال حرکتی مفاصل استفاده کنند.

شکستن قولنج می تواند به بافت های اطراف مفصل مانند عضلات، رباط ها و تاندون ها آسیب بزند و در طولانی مدت امکان انجام حرکات ظریف را از فرد سلب می کند.

کاهش کیفیت مفاصل از آسیب های شکستن قولنج انگشتان و گردن می باشد ، این کار، کیفیت مفاصل انگشتان را کاهش می دهد؛ دو استخوان از جمله انگشتان با مفاصل به هم متصل می شوند و با تکرار این کار بعد از مدتی رباط کیفیت خود را از دست می دهد و مشکلاتی برای فرد به وجود می آید.

از نشستن طولانی مدت خوداری کنید

از سایر عوامل آسیب رسان به استخوان ها و ستون فقرات، نشستن های طولانی مدت که به دیسک بین مهره ای ستون فقرات صدمه می زند، است و توصیه میشود که افراد از نشستن طولانی مدت خودداری کنند.

گروه هایی مانند خیاطان و کارمندان بانک که طولانی مدت در وضعیت ثابت قرار دارند یا حتی دندانپزشکانی که طولانی مدت در یک زاویه خاص می ایستند، توصیه می شود که گاه و بیگاه از این وضعیت خارج شوند تا به ستون فقرات آنان آسیبی نرسد.

در افرادی هم که دچار بیماری روماتیسمی هستند، مفاصل مستعد آسیب است و این افراد علاوه بر کاهش فعالیت های فیزیکی باید با مداخلات دارویی، بافت عضلات، مفاصل و استخوان ها را تقویت کنند.

پیاده روی در سطح صاف برای دیسک کمر بسیار مناسب است اما این کار به صورت طولانی مدت یا در سطح شیب دار، فشار بر دیسک را بیشتر می کند و به آن آسیب می زند.

گفته های دکتر نورالدین کریمی دانشیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

خبرنگار: عبدالکریم جبارپور* انتشار: محتشمی پور

منبع : irna.ir

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *