هر پیاز را در جای خود استفاده کنید

هر پیاز را در جای خود استفاده کنید

هر پیاز را در جای خود استفاده کنید : امروز می خواهیم برای شما دوستان عزیز درباره ی پیاز های مختلف بگوییم تا بدانید که کدام رنگ پیاز را در کجا استفاده کنید.

در ادامه با ما همراه باشید و این مطلب را بخوانید.

هر پیاز را در جای خود استفاده کنید

در دنیا سه نوع پیاز سفید، قرمز و زرد شناخته شده است که هر کدام از آن‌ها دارای خواص گوناگون بوده و در صنعت آشپزی هر کدام کاربرد جداگانه‌ای دارند.

پیاز زرد

این نوع پیاز بیشتر در آشپزی بکار گرفته می‌شود و مزه‌ای شیرین دارد و طعم غذا را خوب می‌کند، این پیاز به دلیل گوگرد بالا و طعم خوب آن طرفداران بیشتری دارد و افراد در کنار غذای خود می‌توانند آن را به صورت خام مصرف کنند و اابته این پیاز یک تندی قابل توجه دارد.

پیاز سفید

این نوع پیاز از تندی خفیف‌تری نسبت به پیاز زرد برخوردار است و بیشتر برای چرخ کردن و به عنوان یک ماده مکمل غذایی در سالاد استفاده می‌شود ، این پیاز بیشتر در غذاهای مکزیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیاز قرمز

پیاز قرمز در غذاهای غیرپختنی بکار می‌رود و آن را می‌توان در بین غذا و سالاد پیدا کرد و تندی و طعم آن به اندازه سایر انواع پیاز‌ها نیست.

گفتنی است، در انتخاب پیاز باید جنبه‌های مختلف آن و نوع پخت و پز در نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است که پیاز را باید در یک محیط خنک نگهداری کرد و از قرار دادن آن در یخچال خودداری شود، زیرا بوی پیاز در محیط سربسته یخچال پخش می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *