ایمنی در پمپ بنزین

نکات ایمنی که باید در پمپ بنزین رعایت کنید

نکات ایمنی که باید در پمپ بنزین رعایت کنید : تقریبا بیشتر افراد بالغ خودروی شخصی دارند و باید سوخت گیری کنند. در این میان باید به ایمنی نیز توجه داشت.

نکات ایمنی که باید در پمپ بنزین رعایت کنید

تقریبا همه ی رانندگان برای سوخت گیری در جایگاه سوخت گیری توقف می کنند, و در این مواقع توجه کردن به ایمنی خود اهمیت بسیاری دارد. در این مطلب چندین نکته برای ایمنی در ایستگاه سوخت گیری پیشنهاد شده است.

ایمنی در پمپ بنزین

۱. تا حد امکان در طول روز به ایستگاه گاز بروید : سعی کنید زمان هایی به ایستگاه سوخت گیری بروید که خلوت باشد می توانید در نیمه شب یا صبح زود وقتی که کسی نیست به ایستگاه بروید. بدترین موقع برای سوخت گیری زمانی است که چندین نفر هم مانند شما برای سوخت گیری آمده اند و شلوغ است. اگر برای شما در ساعات مناسب امکان سوخت گیری نیست. از یکی از اعضای خانواده خود خواهش کنید به جای شما این کار را انجام دهد.

ایمنی در پمپ بنزین

۲. در یک ایستگاه موجود در محل امن و روشنایی مناسب سوخت گیری کنید : برخی اوقات ممکن است شما انتخاب دیگری نداشته باشید, ولی شما نباید از اینکه در محلی تاریک و بخش نا امن شهر سوخت گیری می کنید عصبی شوید اگر انتخاب های جایگزین دارید.

ایمنی در پمپ بنزین

۳. زمانی که یک پمپ بنزین پیدا می کنید ماشین را خاموش کرده و درب آن را قفل کنید : هیچ گاه ماشین را بدون خاموش کردن و بستن درها ترک نکنید حتی برای چند لحظه اگر مسافر دارید از آن ها بخواهید که پیاده شوند.

ایمنی در پمپ بنزین

۴. وسایل شخصی خود با خود بردارید : هیچ گاه کیف پول, موبایل و دیگر وسایل شخصی را در ماشین رها نکنید.

ایمنی در پمپ بنزین

۵. سوخت گیری و حرکت : بعد از اینکه مخزن بنزین پر شد درب باک را محکم و با دقت ببندید و سریع به خودروی خود بازگردید. در مراحل اهمال نکنید.

مترجم : گروه ترجمه ویکی متن
منبع : https://www.wikihow.com/Stay-Safe-at-a-Gas-Station

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *