کاشت مژه

نکاتی که درباره کاشت مژه باید بدانید

نکاتی که درباره کاشت مژه باید بدانید : کاشت مژه طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد بدون توجه به عواقب و خطرات این کار ، آن را انجام می دهند.

در ادامه با ما همراه باشید و صحبت های دکتر پژمان مباشر ، متخصص پوست ، مو و لیزر را درباره کاشت مژه بخوانید.

نکاتی که درباره کاشت مژه باید بدانید

مژه‌های مصنوعی که برای کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرند، از مواد سنتتیک یا صناعی تشکیل شده‌اند. این پلیمرهای صنعتی می‌توانند در کوتاه‌مدت باعث ایجاد عوارضی مانند حساسیت‌های تماسی بشوند.

حساسیت موضعی در ناحیه پلک و ملتحمه، قرمزی چشم،‌ ترشحات زیاد چشمی و خارش‌هایی که گاهی هم بسیار آزاردهنده می‌شوند، جزو عوارض کوتاه‌مدت کاشت مژه‌های مصنوعی هستند. در صورت بروز این نوع حساسیت‌ها، مژه‌های مصنوعی باید بلافاصله برداشته و درمان‌های ضدحساسیت هم برای بیمار، شروع بشوند.

در برخی از روش‌های کاشت مژه‌های مصنوعی،‌ از چسب‌هایی برای چسباندن مژه‌های مصنوعی به مژه‌های طبیعی خود فرد یا به لبه‌های پلک او هم استفاده می‌شود. استفاده از این چسب‌ها، هم می‌تواند شانس ابتلا به عفونت‌های موضعی در ناحیه ملتحمه و پلک را افزایش بدهد و هم می‌تواند باعث آسیب رسیدن به مژه‌های طبیعی بشود.

این چسب‌ها می‌توانند در درازمدت هم باعث ریزش مژه‌های طبیعی بشوند. به‌همین دلیل هم کاشت مژه به‌هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

افرادی که دچار ریزش مژه هستند یا مژه‌های کم‌پشتی دارند، می‌توانند به‌جای کاشت مژه، با مشورت پزشک خود از برخی محصولات موجود در بازار که می‌توانند باعث رشد بهتر، پیشگیری از ریزش و کمی پرپشت‌تر شدن مژه‌ها بشوند، به‌صورت موضعی استفاده بکنند. ضمن اینکه برخی از داروهای خوراکی هم حاوی پروتئین‌های مخصوص رشد مژه و موها هستند و می‌توانند تحت نظر پزشک، مصرف بشوند.

منبع : متن از سلامانه و عکس از nuyoumedspa.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *