میان وعده های سالم و اصولی برای دانش آموزان

میان وعده های سالم و اصولی برای دانش آموزان

میان وعده های سالم و اصولی برای دانش آموزان : توجه به تغذیه دانش آموزان امری ضروری و مهم است زیرا تغذیه سالم و اصولی موجب می شود سطح یادگیری فرد بالا برود.

در ادامه با ما همراه باشید.

میان وعده های سالم و اصولی برای دانش آموزان

صبحانه در تغذیه دانش‌آموزان اهمیت بسزایی دارد ، متاسفانه برخی دانش‌آموزان به علت اینکه صبح‌ها دیر از خواب بیدار می‌شوند صبحانه مصرف نمی‌کنند.

انرژی مغز از گلوکز تامین می‌شود بنابراین اگر دانش‌آموزان پس از بیدار شدن از خواب صبحانه مصرف نکنند در یادگیری دروس با مشکل مواجه می‌شوند.

صبحانه باید شامل همه گروه‌های غذایی باشد : عدسی یا لو‌بیای پخته شده از جمله مواد غذایی مناسب برای صبحانه دانش آموزان است، همچنین این افراد می‌توانند در صبحانه از لبنیات مانند یک لیوان شیر یا کمی پنیر به همراه انواع مغزها همچون گردو استفاده کنند.

مصرف کره به همراه مربا یا عسل نیز در وعده صبحانه برای دانش‌آموزان مفید است.

بهترین میان وعده برای دانش آموزان چیست؟

میان وعده باید متنوع باشد انواع میوه‌ها و سبزیجات تازه مانند هویج و ذرت پخته شده،‌ مغزها همچون گردو و بادام،‌ میوه‌های خشک شده مانند توت و انجیر خشک و برگه‌ها از جمله‌ میان وعده‌های مناسب برای دانش‌آموزان هستند.

والدین می‌توانند انواع کیک‌های خانگی را به همراه پودر بادام، پسته و گردو، اسنک‌ یا پیراشکی‌های خانگی را برای میان وعده فرز‌ندانشان در نظر بگیرند.

پفیلا‌ (ذرت بو‌داده) خانگی نیز جایگزین مناسبی برای انواع ‌چیپس و پفک‌ها است.

دانش‌آموزان باید از انواع ماهی‌ها مانند سا‌لمون و حلوا هفته‌ای دو بار استفاده کنند. ماهی حاوی امگا ۳ است که در افزایش هوش و تمرکز دانش‌آموزان تاثیر بسزایی دارد. گردو نیز یکی دیگر از منابع غنی از امگا است که جایگزین مناسبی برای ماهی محسوب می‌شود.

دانش‌‌آموزانی که علاقه فراوانی به مصرف سوسیس و کالباس دارند می‌توانند گوشت‌های فرآوری شده یا اسنک‌های خانگی تهیه شده با مرغ،‌ ماهی و گوشت را جایگزین کنند همچنین برای ترغیب دانش‌آموزانی که علاقه چندانی به مصرف صبحانه ندارند می‌توانیم شکلات را به شکل کامل یا کرم کنجد‌های شکلا‌تی در این وعده بگنجانیم.

گفته های نرگس جوز‌دانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی

منبع : متن از yjc.ir و عکس از kaplanco.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *