آتش سوزی جنگل

در مواقع آتش سوزی جنگل چه کار کنم [بخش اول]

آتش سوزی جنگل یک عنصر اساسی در چرخه زندگی جنگل است. متاسفانه بسیاری از آتش سوزی های جنگل با غفلت انسان ها به وجود می آید. وقتی آتش سوزی جنگل بزرگ و غافلگیر کننده می شود زندگی انسان ها و حیوانات را تهدید می کند. اگر شما با یک آتشنشان حرفه ای روبرو شوید باید یاد بگیرید که در این لحظات چه کار کنید. این افراد بهترین روش ها را برای مقابله با آتش در همان نقطه شروع آموزش دیده اند.

در زمانی که با آتش سوزی بزرگی مواجه شدیدآتش سوزی جنگل

با خدمات اضطراری تماس بگیرید. هر زمان که با یک آتش غیرقابل کنترل روبرو می شوید, با خدمات اضطراری محل تماس بگیرید. شما می توانید جزئیات زیادی را بگویید مانند یک محل مشخص (شامل نشانه ها) یا اندازه آتش سوزی

  • اگر شما در آمریکا هستید با ۹۱۱ تماس بگیرید.
  • شماره آتش نشانی در ایران ۱۲۵ می باشد.

آتش سوزی جنگل

دهان خود را ببندید. استنشاق کردن مونوکسید کربن آتش می تواند فوق العاده خطرناک باشد. اگر به یک آتش برخورد کردید, بلافاصله دهان و بینی خود را با سوشرت, روسری یا هر نوع پارچه دیگری پوشش دهید.

اگر در نزدیکی خود آب دارید پارچه را با آب خیس کنید.

  • سر خود را به سمت پایین نگه دارید, نزدیک به زمین حرکت کنید.

آتش سوزی جنگل

خودتان را به کمک های ایمنی برسانید. تا حد امکان از آتش دور شوید. بهترین کار این است که سوار ماشین خود شوید و تا حد امکان از آتش دور شوید. اگر پیاده هستید مستقیم به سمت غیر قابل اشتعال حرکت کنید. مانند جاده و یا جایی که آب زیادی وجود دارد. اگر آتش خیلی نزدیک است به دنبال یک پناهگاه مانند یک ساختمان, خودرو و یا منطقه کوچک در ارتفاع پایین مانند یک گودال بگردید.

اگر شما در دورن آتش هستید از دویدن اجتناب کنید. به جای آن به درون آب و یا یک گودال بروید. منتظر بمانید که آتش از کنار آن منطقه عبور کنید سپس آن جا را ترک کنید.

  • خیس کردن لباس هایتان و یا مالیدن گل و لای به لباس هایتان می تواند شما را از آتش محافظت کند.

آتش سوزی جنگل

تخلیه کردن خانه. اگر آتش سوزی نزدیک شماست, شما باید خانه را تخلیه کنید. آماده کردن خانه یتان برای کاهش خطرات آتش, و مطمئن شوید که اعضای خانواده در امنیت خانه را ترک می کنند. سعی کنید در مورد اموالتان نگران نباشید. تقریبا همه چیز را می توان جایگزین کرد. در زمان خروج مطمئن شوید که :

تن پوش امن بپوشید, همچنین کفش های محکم بپوشید, شلوار لی یا کتان و پیراهن آستین بلند, دستکش و یک روسری یا پارچه برای محافظت از صورتتان.

  • اول مطمئن شوید که جای کودکان و افراد مسن امن است.
  • حیوانات خانگی را از خانه بیرون به یک جای امن ببرید.
  • تمام درها و پنجره ها را ببندید.
  • اجاق گاز خود را خاموش کنید.
  • درپوش شومینه خود را باز کنید اما صفحه را ببندید.
  • مدارک و کاغذهای مهم خود را بردارید.
منبع : wikihow

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنید



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *