مواد غذایی برای تقویت شنوایی و درمان کم شنوایی

مواد غذایی برای تقویت شنوایی و درمان کم شنوایی

مواد غذایی برای تقویت شنوایی و درمان کم شنوایی : در این پست می خواهیم برای شما دوستان عزیز مواد غذایی را معرفی کنیم که برای تقویت شنوایی و از بین بردن کم شنوایی توصیه می شوند.

مواد غذایی برای تقویت شنوایی و درمان کم شنوایی

کارشناسان در تحقیقات خود دریافتند مصرف پنیر می‌تواند باعث تقویت قدرت شنوایی و برطرف شدن مشکل کم شنوایی در افراد شود.

کارشناسان بر این باور هستند که انواع پنیر دارای ترکیبات شیمیایی خاصی هستند که می‌تواند کم شنوایی و حتی ناشنوایی را درمان کند.

متخصصان با بررسی بر روی حیوانات در آزمایشگاه‌ها دریافتند ماده شیمیایی موجود در پنیر به نام “دی متیونین” باعث محافظت از آسیب به سلول‌های عصبی در گوش می‌شود.

کارشناسان اکنون آزمایش مصرف پنیر و بررسی اثرات آن بر افزایش قدرت شنوایی و ترمیم آسیب‌های وارده به اعصاب گوش را برروی ۶۰۰ داوطلب ارتش آمریکا آزمایش کرده‌اند.

دلیل انتخاب این داوطلبان حضور در جنگ‌ها و تیر اندازی بوده که سبب آسیب شنوایی در آن‌ها شده است.

براساس تحقیقات، قرار گرفتن در معرض صداهای بلند میتواند به بخش مو مانند سلول‌ها در حلزون گوش آسیب برساند و سبب اختلال در ارسال سیگنال‌های صوتی به مغز شود.

اقامت در مکانی که در آن سر و صدای بسیار زیاد وجود دارد باعث تشکیل رادیکال‌های آزاد در گوش شده و در دراز مدت باعث ناشنوایی و کم شنوایی می‌شود.

کارشناسان این نوید را به افراد می‌دهند که مصرف پنیر که حاوی ” دی متیونین” است به عنوان یک اسید آمینه مفید می‌تواند از آسیب‌های شنوایی جلوگیری کند.

در عین حال مصرف حجم بسیار بالایی از پنیر نیز می‌تواند باعث مشکلات گوارشی و نیز بالا رفتن چربی و فشار خون فرد شود.

پژوهشگران این ماده مفید شیمیایی را در تمامی انواع پنیر شناسایی کرده اند و به افرادی که در محیط‌ های پرسر و صدا کار می‌کنند توصیه می‌کنند مصرف روزانه پنیر را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

در عین حال مصرف پنیر تمامی مشکلات شنوایی را برطرف نمی‌کند و افراد باید در مکان‌های پر سر و صدا از وسایل ایمنی برای محافظت از گوش خود استفاده کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *