مصر باستان

اسرار بی جواب مصر باستان

اسرار بی جواب مصر باستان : حتما تا بحال در مورد مصر باستان و اهرام مصر شنیده اید. برخی اسرار مصر باستان وجود دارند که هنوز کسی برایشان جوابی ندارد.

برای برخی از ما اهرام مصر چیزی جز جاذبه گردشگری نیست و بیشتر از این درموردشان نمی دانیم. با پیشرفت علم و گسترش تحقیقات درباره این اهرام اسرار جدیدی کشف شده و به تعداد پرسش های گذشته درباره آنها افزوده است.

اسرار بی جواب مصر باستان

۱. اتاق های پنهان در هرم بزرگ جیزه

اتاق های پنهان هرم بزرگ

در سال ۱۹۹۳ ربات خزنده  Upuaut 2 دری کوچک در شفت جنوبی هرم کشف کرد. پشت در فضایی خالی وجود داشت و بعدها یک درب دیگر نیز پیدا شد.

در سال ۲۰۱۰ رباتی مدرن به نام Djedi عکس هایی از پشت درب اول گرفت که نشان دهنده دستگیره هایی مسی و نقاشی با خاک قرمز بود.

علاوه بر این، با وجود اینکه به مدت ۹ سال کسی به داخل شفت نرفته بود در عکس های جدید جای خراش هایی تازه روی دیوار پدیدار شد!

۲. سن واقعی هرم بزرگ چند است؟

سن واقعی هرم بزرگ

لوح سنگی که قرن ۱۹ در جیزه پیدا شد می گوید خوفو دستور داده مجسمه ابوالهول بازسازی شود نه اینکه ساخته شود. شیارهای روی بدنه ابوالهول نشان می دهد ساخت آن مربوط می شود به ۸۰۰۰ سال پیش. با توجه به بازسازی شدن این مجسمه در سال ساخته شدن آن همچنان شک است.

۳. رمز و راز حرارتی هرم بزرگ

رمز و راز حرارتی هرم بزرگ

تحقیقات اندازه گیری حرارت مادون قرمز که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفت حفره های غیر قابل توضیحی را پایین و نزدیک به قله هرم بزرگ نشان می دهد. حدس زده می شود چاله های کوچکتر یا اتاق هایی هستند که هنوز کشف نشده اند و یا راه های زیر زمینی. وزارت آثار باستنی مصر هنوز در اینباره نظری نداده است.

۴. تکنولوژی ساخت هرم

تکنولوژی ساخت هرم

ژوزف داویدویتس شیمیدان می گوید بلوک های اهرام درست بالای یکدیگر ساخته شده اند و این می تواند توضیح مناسبی برای وزن و نبود شکاف بین آنها باشد. با این حال زمین شناسان و دیرینه شناسان می گویند بلوک ها از سنگ های رسوبی پردازش شده هستند که نظریه داویدویتس را نفی می کند. تا به حال فرضیه ای دیگر داده نشده.

۵. نفرین مقبره توت عنخ آمون

نفرین مقبره توت عنخ آمون

هاوارد کارتر طی بررسی خود از اهرام در سال ۱۹۲۲ پلاکی پیدا کرد با این پیام: مجازاتی وخیم به دنبال باز کردن معبده مهر و موم شده خواهد آمد. کارتر خود این پیام را باور نکرد اما تا سال ۱۹۳۰ گزارش شد ۲۲ نفر از کسانی که هنگام باز کردن معبد حضور داشتند و همچنین اعضای خانواده شان مرده اند.

هنوز توضیح ثابت شده ای درباره نفرین وجود ندارد تنها تئوری که تا به حال در این مورد بیان شده سم های روی دیواره های معبد و تابوت است.

منبع : bedunim.ir

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *