قبل و بعد

معجزه رنگ برای روستای نه چندان زیبا

در این مطلب شما را با روستایی آشنا می کنیم که به واقع رنگ بر آن معجزه کرده و زیبایی چشمگیری به آن افزوده است. با ما همراه باشید.

کامپونگ پلانگی شهر کوچکی در اندونزی تبدیل به شهر رنگین کمانی شده است و از دهکده ای کثیف و آلوده به شهری زیبا و دیدنی تغییر پیدا کرده است. دولت اندونزی تصمیم گرفت مبلغ ۲۲ هزار دلار برای زیباسازی شهری که به یک روستای کثیف و فقیرنشین معروف بود هزینه کند. ایده این پروژه متعلق به یک مدیر مدرسه متوسطه به نام Slamet Widodo (اسلامت ویدودو) است و حداقل در ۳ روستای دیگر نیز اعمال شد.

تغییرات رنگین کمانی در این شهر باعث شده توریست های زیادی به آن جذب شوند و مبلغی که برای رنگ کردن شهر هزینه کردند از طریق فروشگاه های سوغاتی و رشد مشاغل بومی جبران شود. بعضی ها معتقدند درست است که ظاهر شهر زیبا شده اما از خطرات و پستی این شهر چیزی کم نشده است. اما به اعتقاد برخی دیگر این نوع تغییر فضایی کاملا زیبا از شهر ساخته است که در طولانی مدت تاثیرات مثبتی را روی مردم نیز به دنبال خواهد داشت. به علاوه نظر توریست ها و گردشگران زیادی را به خود جلب کرده و باعث پیشرفت موقعیت مالی شهر می شود. با هم نگاهی به تصاویر زیبای این شهر بیندازیم.

شهر رنگ روستای زیبا زیبایی رنگ روستای رنگی رنگ آمیزی رنگی شدن رنگی

منبع : بدونیم

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *