عواملی که ناباروری مردان را افزایش می دهد

عواملی که ناباروری مردان را افزایش می دهد

عواملی که ناباروری مردان را افزایش می دهد : برخی از اعمال و عواملی وجود دارند که بر روی باروری مردان تاثیر می گذارند و موجب کاهش یا افزایش ناباروری مردان می شوند.

در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید.

عواملی که ناباروری مردان را افزایش می دهد

سونا و جکوزی می تواند سبب افزایش ناباروری در مردان شود ، هر عامل تشدید کننده گرما مانند استفاده مکرر از سونا، جکوزی مردان را در معرض ناباروری قرار می دهد.

همچنین افرادی که در شغل ‌های در معرض گرما مانند نانوایی، جوشکاری و رانندگی طولانی مدت فعال هستند، خطر ناباروری در آنان افزایش می یابد.

امواج الکترومغناطیسی مانند تلفن همراه و وای فای (WIFI) برای بدن مضر هستند و بر روی باروری تاثیرات منفی می گذارند ، استفاده از این وسایل نیز سبب اختلال عملکرد اسپرم شده و می تواند باعث ناباروری مردان شود.

قرار گرفتن طولانی مدت و مداوم در معرض اینگونه اشعه ها مشکلاتی را برای سلامتی فرد ایجاد می کند، مدت زمان استفاده از این وسایل و ابزار در ایجاد آسیب نقش مهمی دارد و هر چه از آنها بیشتر استفاده شود، صدمه و عوارض بیشتری بر توان باروری بر جای می گذارد.

در هنگام خواب، تلفن همراه را در نزدیکی خود قرار ندهید و وای فای اینترنت را حتما خاموش کنید تا از آسیب های ناشی از آنها در امان باشید.

برخی افراد مبتلا به کاهش اسپرم، می توانند با درمان طبی صاحب فرزند شوند، اما اگر این افراد در معرض اینگونه تشعشات بطور ممتد قرار گیرند ممکن است به درمان های ساده جواب نداده و نیاز به روش های کمک باروری داشته باشند.

نقش غذاهای آماده در افزایش ناباروری مهم است و توصیه می شود که در صورت امکان از مصرف غذاهای آماده پرهیز کنید تا دچار عوارض و صدمات ناشی از آنها نشوید.

بر اثر تغییر سبک زندگی مردم به مصرف غذاهای آماده روی آوردند که این کار آسیب های متعددی را برای آنان دارد.

توصیه می شود افراد میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنند. این مواد سرشار از آنتی اکسیدان، املاح معدنی و عناصری هستند که در روند اسپرم سازی کمک کننده خواهند بود.

گفته های ناصر امیرجنتی متخصص اورولوژی و رئیس کلینیک مردان مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا

خبرنگار: عبدالکریم جبارپور ** انتشار: علی حبیبی

منبع : متن از irna.ir و عکس از angelfertilitysolution.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *