مژه مصنوعی

عوارض مژه مصنوعی

عوارض مژه مصنوعی : مژه مصنوعی برای خانم ها دارای جذابیت بسیاری است و بسیاری از خانم ها برای زیبایی بیشتر از مژه مصنوعی استفاده می کنند.

اما خوب است بدانید مژه مصنوعی عوارض خطرناکی برای چشم ها دارد ، در ادامه با ما همراه باشید ، در این باره بیشتر برایتان گفتیم.

عوارض مژه مصنوعی

به نقل از foxnews، بر خلاف تصور اغلب ما مژه‌های بلند نه‌تنها از چشم محافظت نمی‌کند بلکه همانند یک تونل هوا را مستقیماً به داخل چشم وارد می‌کند.

به‌صورت طبیعی مژه‌ها از ورود آلودگی به درون چشم جلوگیری می‌کند و با راکد داشتن هوا در اطراف این عضو مهم باعث خشک ماندن چشم می‌شود. اما مژه‌های مصنوعی که به انواع مختلف به مژه‌های طبیعی چسبیده می‌شوند از آلومینیوم پُر شده از آب ساخته شده‌اند.

زمانی که مژه‌ها در حالت طبیعی خود هستند مانع ورود و تجمع ذرات پیرامون چشم می‌شوند میزان ورود هوا به داخل چشم را به نصف کاهش می‌دهند. در حالی که مژه‌های مصنوعی نه تنها کارکرد مژه‌های طبیعی را مختل می‌کنند بلکه به صورتی کاملاً معکوس عمل کرده و احتمال بیماری‌های چشم را افزایش می‌دهند.

یکی از جدی‌ترین آسیب‌هایی که مژه مصنوعی به چشم وارد می‌کند، خراش دادن قرنیه است. یکی از مهم‌ترین بخش‌های چشم که در صورت آسیب جدی بینایی فرد را حتی دچار مشکل جدی می‌کند.

منبع : متن از سلامانه و عکس از pinkysvillagespa.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *