قنداق کردن کوک

عوارض قنداق کردن نوزاد

عوارض قنداق کردن نوزاد : قنداق کردن نوزاد یک روال سنتی بوده و مادران باید از این کار پرهیز کنند. چرا که این کار برای سلامتی نوزاد خطرناک است.

عوارض قنداق کردن نوزاد

در مادران امروزی بعضا دیده می شود که بر اساس روال سنتی گذشته مادربزرگ ها، نوزادان را قنداق می کنند در صورتی که از خطرات ناشی از قنداق کردن نوزاد آگاهی لازم را ندارند.

خطرات ناشی از قنداق کردن نوزاد

برخی معتقدند که قنداق کردن نوزاد تاثیر خوبی برای آرام شدن نوزاد دارد در صورتی که محققین امروزی به این نتیجه دست یافته اند که قنداق کردن نوزاد باعث مشکل از رشد استاندارد استخوان ها می شود.

عمل تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو یکی از راه های موثر و ثابت جهت درمان و ترمیم مفصل آسیب دیده است که شخص بعد از انجام این عمل قادر است روال زندگی عادی خود را بدون مشکل از سر بگیرد.

قنداق کردن نوزاد، به حالتی گفته می‌شود که دست و پای نوزادان با استفاده از یک پارچه در کنار بدنشان محکم نگه داشته می‌شود.

باید دانست که هیچ یک از بیماری‌های مادر‌زادی استخوان و مفاصل در نوزادان با این روش درمان نمی شود و قنداق کردن نوزاد نه تنها کمکی به محکم شدن استخوان بندی نوزادان نمی‌کند بلکه این کار باعث می شود که استخوان لگن رشد مناسبی نداشته باشد و فرد در بزرگسالی به بیماری‌های مزمن ستون فقرات دچار شود.

تفکر اشتباه در مورد قنداق کردن

قنداق کردن نوزادان شاید در آنها آرامش لحظه‌ای ایجاد کند اما به مرور زمان ممکن است صدمات جدی و جبران ناپذیری به نوزاد وارد کند. حالت طبیعی پاهای نوزاد باعث می شود که استخوان‌های ران و مفاصل به درستی رشد کنند که قنداق کردن نوزاد باعث جلوگیری از رشد طبیعی استخوان‌ها خواهد شد.

عمل جراحی تعویض مفاصل

تعویض مفاصل زانو یکی از روش‌های موثر و دائمی برای درمان و ترمیم مفصل آسیب دیده است؛ جراحی تعویض مفصل زانو شامل تعویض چند بخش از مفصل زانو یا کل اجزای آن به منظور ترمیم مفاصل تحمل کننده وزن که باعث درد می‌شوند است.

تعویض مفاصل زانو در مواقعی که هیچ یک از روش‌های درمانی مانند فیزیوتراپی، داروها و تزریقات نتیجه ندهد انجام می‌شود.

در این عمل جراحی استخوان یا مفصل آسیب دیده تراشیده شده و به جای آن وسایل مصنوعی کار گذاشته می‌شود. باید توجه داشت که ایمپلنت‌ها انواع مختلفی دارد که استفاده آنها با توجه به ناحیه آسیب دیده و سن افراد متفاوت است. بعد از تعویض مفصل فرد می‌تواند تمام کارهای روز مره خود را به طور عادی انجام دهد.

توصیه می‌شود افراد از انجام این عمل ترس نداشته باشند و بدانند با عمل تعویض مفاصل می‌توانند برای مدت زمان طولانی به زندگی عادی خود برگردند.

گفته های دکتر غلام‌علی عکاشه پزشک و جراح ارتوپدی

منبع : سلامتی

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *