علت اعتیاد بانوان به شکلات در دوران قاعدگی

علت اعتیاد بانوان به شکلات در دوران قاعدگی

علت اعتیاد بانوان به شکلات در دوران قاعدگی : بسیاری از خانم ها در دوران قاعدگی به مصرف شکلات اعتیاد پیدا کرده و بیش از اندازه از آن مصرف می کنند.

در ادامه با ما همراه باشید.

علت اعتیاد بانوان به شکلات در دوران قاعدگی

به نقل از Dailymail و به گزارش و ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارشناسان در پژوهش های خود دریافتند بانوان در دوران قاعدگی دچار دگرگونی و نوسان های خلقی، عاطفی، فیزیولوژی، روانشناسی و جسمی می شوند.

در این بازه زمانی بانوان به مصرف خوراکی های آماده از جمله شکلات علاقه دارند. کارشناسان به بانوان توصیه می کنند برای حفظ سلامت در این بازه زمانی به انجام ورزش های سبک، خودداری از مصرف قهوه و مصرف مواد پروتئینی و دارای فیبر بپردازند.

دگرگونی هورمونی به ویژه کاهش میزان پروژسترون و استروژن در این بازه زمانی سبب می شود بانوان به خوراکی های شیرین از جمله شکلات و سایر تنقلات علاقه مند شوند زیرا بیشتر از مواقع عادی دچار احساس گرسنگی می شوند.

زنان در دوران قاعدگی و پیش از شروع آن دچار دگرگونی های هورمونی می شوند که بر خلق و خوی آنها اثر می گذارد، بیشتر بانوان در این زمان دچار استرس، افسردگی، گوشه گیری و تحمل دردهای عضلانی می شوند.

به همین دلیل علاقه به مصرف شکلات پیدا می کنند زیرا حاوی منیزیم، آهن و سایر مواد مغذی و آنتی اکسیدان های مفید برای بدن است و خوردن آن سبب ترشح سروتونین در خون و احساس شادی در آنها می شود.

مصرف به اندازه شکلات به ویژه شکلات تلخ در این زمان آسیبی به سلامت بانوان نمی رساند و برای آنها مفید است اما کارشناسان برای حفظ سلامت به بانوان توصیه می کنند نظارت ویژه ای بر رژیم غذایی و ورزش خود داشته باشند و در صورت غیر عادی بودن قاعدگی، تاخیر یا خونریزی بیش از اندازه برای بررسی دقیق مشکل به پزشک متخصص مراجعه کنند.

منبع : yjc.ir

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *