زندگی شاد تر

طرز کار ذهن انسان و تاثیر آن بر زندگی

طرز کار ذهن انسان و تاثیر آن بر زندگی : ذهن انسان به گونه ای شگفت انگیز کار می کند اگر از طرز کار ذهن مطلع باشید می توانید به راحتی زندگی خود را اداره کنید. در این مطلب بخشی از نظرات اندرومیتوس را بریتان آماده کرده ایم. با ویکی متن همراه باشید.

طرز کار ذهن انسان و تاثیر آن بر زندگی

حتما شنیده اید که به هر چه فکر کنید وارد زندگیتان می شود. ولی باید بگویم به این راحتی که به نظر می رسد نیست. این به معنی کنار گذاشتن تلاش و اینکه بتوانید فقط با مثبت فکر کردن به همه چیز برسید. در واقع شما تا زمانی که کار مثبتی انجام نداده اید سخت می توانید مثبت فکر کنید و یا اگر مثبت فکر می کنید مطمئنا فردی هستید فعال و رو به پیشرفت.

ضمیر ناهشیار چگونه کار می کند

ما هر روز با هزاران جمله بمباران می شویم و با موضوعات زیادی روبرو می شویم ولی ذهن ما برای جلوگیری از دیوانگی به بیشتر آن ها بی توجهی می کند. بیشتر جنبه های زندگی و تجربیات ما را ضمیر ناهشیار تشکیل می دهد. در واقع شخصیت ما در این قسمت از مغز شکل می گیرد. ما بسیاری از کارهای روزانه خود را بدون فکر کردن انجام می دهیم. برای مثال شما برای راه رفتن مجبور نیستید فکر کنید و اگر تلاش کنید که به چگونگی راه رفتن فکر کنید لنگ می زنید. بیشتر کارهای غیر ارادی که به صورت اتوماتیک انجام می دهیم را ضمیر ناهشیار ما کنترل می کند. مطمئنن برای شما هم پیش آمده که در شرایطی خاص عکس العملی داشتید که بعد که به آن فکر می کنید می گویید نمی دانم چرا انجامش دادم. دلیل این رفتار ها ضمیر ناهشیار است. ضمیر ناهشیار با رفتارهای که از طریق نظام آگاه تبدیل به عادت می کنیم شکل می گیرد.

شما با تمرین آگاهانه رفتار هایتان می توانید الگوی های ضمیر ناهشیار خود را تغییر دهید

انتظار چه چیزی را دارید

شما انتظار هر چیزی را داشته باشید ذهن شما شرایط را برای رسیدن به آن موقعیت برایتان فراهم می کند و اهمیتی ندارد که بزرگ یا کوچک باشد. ذهن کار خودش را می کند.

تخیل چگونه کار می کند

تخیل یکی از مهمترین بخش های موفقیت است. شما هر آنچه که می خواهید به دست آورید را در تخیل خود مجسم می کنید و تصویر آن را می سازید. تخیل یکی از ابزارهای مهم خلق موفقیت است. بیشتر بزرگان تاریخ مانند انیشتین قوه ی تخیل قدرتمندی داشتند.

تخیل مهمتر از دانش است «آلبرت انیشتین»

منبع : ویکی متن

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *