نان سبوس دار

طرز تهیه نان سبوس دار و عکس نان سبوس دار

نان سبوس دار را امروز انتخاب کردیم تا برای شما دوستان عزیز آموزش بدهیم.

همانطور که می دانید نان سبوس دار خاصیت های زیادی دارد و نانی پرمصرف است ، پس چه بهتر که شما خودتان آن را درست کرده و مصرف کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا طرز تهیه نان سبوس دار را یاد بگیرید.

نان سبوس دار

مواد موردنیاز برای پیش خمیر

آرد سفید نول : ۱۰۰ گرم

آرد سبوس دار : ۱۰۰ گرم

مایه خمیر فوری : ۴ گرم

مواد موردنیاز برای خمیر اصلی 

آرد سفید نول : ۴۰۰ گرم

مایه خمیر فوری : ۳ گرم

طرز تهیه

برای تهیه پیش خمیر تمام مواد را در کاسه ای ریخته و ۲۵۰ میلی لیتر ( یک پیمانه ) آب سرد به آن اضافه و مخلوط کنید ، سپس رویش را با نایلون پوشانده و بگذارید یک شب ( در صورت امکان ۲۴ ساعت ) در دمای محیط بماند.

برای درست کردن نان سبوس دار ابتدا مواد خمیر اصلی را در کاسه ای ریخته و یک قاشق سوپ خوری نمک و ۲۰۰ میلی لیتر آب سرد و پیش خمیر را اضافه کرده و خمیر کنید ( در صورت نیاز آب بیشتر اضافه کنید ) ، سپس خمیر را به مدت ۱۰ دقیقه روی سطح آرد پاشی شده ورز دهید تا کش دار شود و بعد در کاسه ای که چرب کرده اید قرار داده و رویش را با سلفون بپوشانید و یک ساعت در دمای محیط یا ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا ور بیاید.

دوباره خمیر را روی سطح آرد پاشی شده گذاشته و به صورت گرد شکل دهید و رویش کمی آرد پاشیده و با دستمال تمیز آشپزخانه بپوشانید و بگذارید یک ساعت بماند تا مجددا ور بیاید.

فر را با دمای ۲۲۰ درجه سانتی گراد گرم کرده و نان را روی سینی فر قرار دهید و رویش را با چاقو برش بزنید و حدود ۲۵ الی ۳۰ دقیقه در فر بپزید.

بهتر است یک کاسه پر از آب در داخل فر قرار دهید تا نان بهتر بپزد.

منبع : 7ganj.ir

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *