شیرینی چای

طرز تهیه شیرینی چای و عکس شیرینی چای

شیرینی چای یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین شیرینی ها محسوب می شود.

شیرینی چای همه پسند است و از بچه ها گرفته تا افراد مسن که همه این شیرینی را دوست دارند ،برای عصرانه و همراه با چای پیشنهاد مناسبی است.

حتی برای مدرسه ی بچه مدرسه ای ها هم می توانید شیرینی چای را به عنوان خوراکی سالم و مفید بگذارید.

شیرینی چای را در خانه درست کنید و در کنار هم نوش جان کنید.

شیرینی چای 

مواد موردنیاز

كره : ۱۱۰ گرم
پودر قند يا شكر : ۹۰ گرم
روغن مايع : ۱۵ گرم
زرده تخــم مرغ : دو عدد
عسل : ۲۵ گرم
آب : ۳۵ گرم
آرد ذرت : ۲۵ گرم
بيكينگ پودر : نصف قاشق چايخوري
هل پودر شــده : يك قاشق چايخوري
آرد سفــيد : ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم

مواد موردنیاز برای تزئین

زرده تخم مرغ : يك عدد
كنجد : به ميزان لازم

طرز تهیه

د‌‌‌‌‌‌‌‌ر ظرفي كره نرم شد‌‌‌‌‌‌‌‌ه، پود‌‌‌‌‌‌‌‌ر قند‌‌‌‌‌‌‌‌ الك شد‌‌‌‌‌‌‌‌ه و روغن مايع را با همزن به مد‌‌‌‌‌‌‌‌ت يك د‌‌‌‌‌‌‌‌قيقه مي‌زنيم، زرد‌‌‌‌‌‌‌‌ه‌ تخم‌مرغ‌ها را د‌‌‌‌‌‌‌‌انه د‌‌‌‌‌‌‌‌انه اضافه كرد‌‌‌‌‌‌‌‌ه، بعد‌‌‌‌‌‌‌‌ از هر كد‌‌‌‌‌‌‌‌ام به مد‌‌‌‌‌‌‌‌ت ۳۰ ثانيه با همزن مي‌زنيم. عسل و آب را افزود‌‌‌‌‌‌‌‌ه، آرد‌‌‌‌‌‌‌‌ ذرت، بيكينگ‌پود‌‌‌‌‌‌‌‌ر و هل را هم اضافه كرد‌‌‌‌‌‌‌‌ه و خوب مخلوط مي‌كنيم، سپس آرد‌‌‌‌‌‌‌‌ را مي‌افزاييم و ورز مي‌د‌‌‌‌‌‌‌‌هيم تا خمير منسجم شود‌‌‌‌‌‌‌‌. خيمر را مابين د‌‌‌‌‌‌‌‌و كاغذ روغني به قطر سه تا چهار ميلي‌متر باز كرد‌‌‌‌‌‌‌‌ه، قالب مي‌زنيم و د‌‌‌‌‌‌‌‌ر سيني چرب نشد‌‌‌‌‌‌‌‌ه مي‌چينيم. روي شيريني‌ها با قلم‌مو زرد‌‌‌‌‌‌‌‌ه تخم‌مرغ زد‌‌‌‌‌‌‌‌ه و كنجد‌‌‌‌‌‌‌‌ مي‌پاشيم. د‌‌‌‌‌‌‌‌ستگاه مايكروويو را از قبل به همراه سه پايه كوتاه با سيستم كانوكشن و د‌‌‌‌‌‌‌‌ماي ۱۸۰ د‌‌‌‌‌‌‌‌رجه سانتي‌‌گراد‌‌‌‌‌‌‌‌ گرم مي‌كنيم. بعد‌‌‌‌‌‌‌‌ از گرم شد‌‌‌‌‌‌‌‌ن، سيني را د‌‌‌‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌‌‌‌ستگاه قرار مي‌د‌‌‌‌‌‌‌‌هيم و به مد‌‌‌‌‌‌‌‌ت ۱۵ الي ۲۰ د‌‌‌‌‌‌‌‌قيقه زمان مي‌د‌‌‌‌‌‌‌‌هيم تا بپزند‌‌‌‌‌‌‌‌ و كاملا طلايي شوند‌‌‌‌‌‌‌‌.

نکات

ماندگاري اين شيريني ۱۰ تا ۱۵ روز مي باشد.
براي سيني هاي بعدي زمان را دو تا سه دقيقه كم ميكنيم.
براي هر سيني دستگاه حتما گرم شود.
اگر اين شيريني را خواستيم در فر درست كنيم، فر را با دماي ۱۸۰ درجه سانتيگراد گرم ميكنيم. سيني لعابي كف فر قرار داده، پنجره فر يك طبقه از وسط بالاتر باشد و زمان هم به مدت ۱۵ الي ۲۰ دقيقه مناسب است.

با این مقدار مواد ،۴۰ تا ۵۰ عدد شیرینی چای می توانید درست کنید ،اگر دوست دارید تعداد بیشتری از این شیرینی را داشته باشید میزان مواد را دو تا چند برابر کنید.

منبع : ویکی متن و مجله آشپزی خانواده سبز

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *