شوکو موزائیک

طرز تهیه شوکو موزائیک و عکس شوکو موزائیک

شوکو موزائیک نام دسری است که امروز انتخاب کردیم تا برای شما عزیزان آموزش دهیم ،نام این دسر عجیب و البته متفاوت از سایر دسرها می باشد.

شوکو موزائیک طعم بسیار جالب و خوشمزه ای دارد ،این دسر به دلیل استفاده از شکلات در آن ،ظاهر و طعمی شکلاتی دارد بنابراین برای شکلات دوستان دسر مناسبی است.

شوکو موزائیک بدون نیاز به فر و به راحتی تهیه می شود. نوش جان

شوکو موزائیک

شوکو موزائیک

مواد موردنیاز

بيسكويت ساده: سه بسته
شكلات تلخ يا شيري: ۱۰۰ گرم
كره: ۱۵۰ گرم
پودر كاكائو: دو قاشق سوپخوري
قيسي خرد شده: به ميزان لازم
گردوي خرد شده: به ميزان لازم
پودر شكر: سه قاشق سوپخوري
شير: نصف پيمانه

طرز تهیه

شكلات ريز شد‌‌‌‌‌‌‌‌ه و كره را روي بخار آب ذوب مي‌كنيم. پود‌‌‌‌‌‌‌‌ر كاكائو را اضافه كرد‌‌‌‌‌‌‌‌ه تا كاملا حل شود‌‌‌‌‌‌‌‌. از روي حرارت برد‌‌‌‌‌‌‌‌اشته و قيسي، گرد‌‌‌‌‌‌‌‌و و پود‌‌‌‌‌‌‌‌ر شكر را اضافه مي‌كنيم. د‌‌‌‌‌‌‌‌و بسته از بيسكويت‌ها را چهار قسمت كرد‌‌‌‌‌‌‌‌ه و د‌‌‌‌‌‌‌‌اخل مواد‌‌‌‌‌‌‌‌ مي‌ريزيم. بيسكويت را زياد‌‌‌‌‌‌‌‌ خرد‌‌‌‌‌‌‌‌ نمي‌كنيم، چون د‌‌‌‌‌‌‌‌ر اثر ورز د‌‌‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌‌‌ن، خرد‌‌‌‌‌‌‌‌تر مي‌شود‌‌‌‌‌‌‌‌. شير را اضافه كرد‌‌‌‌‌‌‌‌ه و خوب مواد‌‌‌‌‌‌‌‌ را با د‌‌‌‌‌‌‌‌ست، مخلوط مي‌كنيم، اگر مواد‌‌‌‌‌‌‌‌ قوام ند‌‌‌‌‌‌‌‌اشت باز بيسكويت خرد‌‌‌‌‌‌‌‌ شد‌‌‌‌‌‌‌‌ه را اضافه مي‌كنيم تا جايي كه مواد‌‌‌‌‌‌‌‌ قوام پيد‌‌‌‌‌‌‌‌ا كند‌‌‌‌‌‌‌‌ و بتوان با د‌‌‌‌‌‌‌‌ست به آن شكل د‌‌‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌‌‌. مواد‌‌‌‌‌‌‌‌ را روي يك تكه كاغذ روغني ريخته و سعي مي‌كنيم با د‌‌‌‌‌‌‌‌ست و با كمك كاغذ روغني، به آن شكل استوانه د‌‌‌‌‌‌‌‌هيم. سپس با كمك كاغذ آن را لوله مي‌كنيم، يعني به شكل استوانه رول كرد‌‌‌‌‌‌‌‌ه و مي‌بند‌‌‌‌‌‌‌‌يم. سر و ته كاغذ را بسته و چند‌‌‌‌‌‌‌‌ بار روي ميز كار آن را مي‌غلتانيم تا حسابي شكل استوانه بگيرد‌‌‌‌‌‌‌‌، بعد‌‌‌‌‌‌‌‌ آن را يك ساعت د‌‌‌‌‌‌‌‌اخل فريزر گذاشته و پس از آن برش مي‌د‌‌‌‌‌‌‌‌هيم. د‌‌‌‌‌‌‌‌ر صورت د‌‌‌‌‌‌‌‌لخواه مي‌توانيد‌‌‌‌‌‌‌‌ پس از اين كه رول را از فريزر خارج كرد‌‌‌‌‌‌‌‌يد‌‌‌‌‌‌‌‌، روي آن را شكلات آب شد‌‌‌‌‌‌‌‌ه ريخته و برش د‌‌‌‌‌‌‌‌هيد‌‌‌‌‌‌‌‌.

نکات

با توجه به اين كه بسته هاي بيسكويت متفاوت است، بهتر اين كه به صورت چشمي كار كرده و آنقدر بيسكويت به مواد اضافه كنيد تا مواد قوام بگيرد.

منبع : ویکی متن و مجله آشپزی خانواده سبز

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *