دمنوش زیره ،تخم گشنیز و رازیانه

طرز تهیه دمنوش زیره ،تخم گشنیز و رازیانه و عکس آن

دمنوش زیره ،تخم گشنیز و رازیانه : امروز می خواهیم برای شما دوستان عزیز طرز تهیه دمنوش زیره ،تخم گشنیز و رازیانه را آموزش بدهیم.

دمنوش زیره ،تخم گشنیز و رازیانه دارای خاصیت دارویی بوده و فواید زیادی دارد ، این دمنوش هم به آبرسانی بدن کمک می کند و هم گزینه ای برای حذف کافئین است.

دمنوش زیره، تخم گشنیز و رازیانه فرآیند سم زدایی و تصفیه ی خون را بهبود می بخشد، متابولیسم بدن را افزایش می دهد و عملکرد کبد و ترشح صفرا را بهبود می بخشد.
صفرا باعث سوخت و ساز مؤثر چربی می شود. هر سه ماده ی موجود در این دمنوش، مواد چربی سوزی هستند که به کاهش چربی های جمع شده در بدن هم کمک می کنند.

در پست امروز علاوه بر آموزش طرز تهیه این دمنوش ، از خاصیت های فراوان و شگفت آور زیره ، تخم گشنیز و رازیانه هم برایتان می گوییم.

مطلب امروز را حتما مطالعه کنید ، در ادامه با ما همراه باشید تا طرز تهیه دمنوش زیره ،تخم گشنیز و رازیانه را یاد بگیرید و از خواص زیره ، گشنیز و رازیانه هم بیشتر بدانید.

دمنوش زیره ،تخم گشنیز و رازیانه

مواد موردنیاز

آب جوش : یک لیتر
زیره ی سبز : یک قاشق چای خوری
تخم گشنیز : یک قاشق چای خوری
دانه ی رازیانه : یک قاشق چای خوری

طرز تهیه

همه ی مواد را داخل قوری بریزید و بگذارید ۱۵ دقیقه دم بکشند. قوری را از روی حرات بردارید و اجازه دهید تا قوری سرد شود. دمنوش را صاف کنید و آن را بنوشید.

خواص زیره ی سبز

زیره ی سبز به دلیل تأثیر مثبت بر سلامت دستگاه گوارش و توانایی آن در پاکسازی و سم زدایی بدن، باید به طور مداوم به عنوان گیاهی دارویی در ماه رمضان مصرف شود.

از دیگر فواید زیره سبز کاهش گاز معده، کمک به رفع سوءهاضمه و دل پیچه ، کمک به جذب مواد معدنی از روده ی کوچک و از بین بردن سموم و خلط می باشد.

خواص تخم گشنیز

تخم گشنیز دمای بالای بدن و حرارت اضافی را به خوبی برطرف می کنند و برای ماه رمضان مناسب است.

از دیگر فواید تخم گشنیز کاهش حرارت یا اسید معده ، کاهش خلط ، آرام کردن دستگاه گوارش و کمک به تسکین درد مفصلی و بهبود حساسیت های پوستی یا جوش ها می باشد.

خواص رازیانه

هندی ها معمولا در انتهای غذا، دانه های رازیانه را می جوند تا به گوارش بهتر آن ها کمک کند. به همین جهت ما رازیانه را برای ماه رمضان توصیه می کنیم.

از دیگر خاصیت های رازیانه کاهش گاز معده و دل پیچه ، آرام کردن ذهن ، کمک به داشتن چرخه های قاعدگی طبیعی و افزایش اشتها می باشد.

منبع : coca.ir

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *