برنجک

طرز تهیه برنجک و عکس برنجک

امروز طرز تهیه دسر متفاوت و منحصر به فردی را برایتان داریم.

شاید نام برنجک به عنوان یک دسر برایتان عجیب به نظر بیابد ،اما تعجب نکنید ،برنجک یک دسر خوشمزه و عالی تهیه شده از برنج می باشد ،شاید حالا با دیدن این دسر کنجکاو شدید که ببینید طعم این دسر چگونه است؟

ما در این مطلب طرز تهیه آن را آموزش می دهیم ،بنابراین می توانید آن را خودتان در خانه درست کنید و طعم اش را امتحان کنید. امتحان کنید به امتحان کردنش می ارزد.

برنجک

برنجک

مواد موردنیاز

برنج: يك كيلوگرم
شكر: دو پيمانه
آب: يك پيمانه
آبليمو: يك قاشق غذاخوري
پودر هل: دو قاشــق چايخوري
پودر پسته براي تزيين: به ميزان لازم
گردو خرد شده براي تزيين: به ميزان لازم
روغن مايع: به ميزان لازم

طرز تهیه

برنج را شسته و آبكش مي‌كنيم. برنج را در قابلمه روي حرارت قرار داده و كمي نرم‌تر آن را برمي‌داريم، سپس در صافي ريخته با آب سرد مي‌شوييم تا نشاسته و ليزي آن را بگيريم. صبر مي‌كنيم تا آب آن برود، سپس روي پارچه تميزي آن را در آفتاب پهن كرده تا كاملا خشك شود يا در دستگاه خشك‌كن آن را خشك مي‌كنيم.برنج خشك آماده را در روغن فراوان و داغ سرخ مي‌كنيم. در قابلمه مناسبي روغن زيادي ريخته و يك صافي فلزي كه درون قابلمه مي‌رود در آن قرار مي‌دهيم، سپس يك قاشق غذاخوري برنج خشك را در صافي كه روغن داغ در آن است مي‌ريزيم تا برنج پف كند، بعد سريع صافي را بيرون آورده و برنج پفي را روي دستمال حوله يا صافي قرار مي‌دهيم تا روغن اضافي آن گرفته شود، به اين ترتيب همه برنج را سرخ مي‌كنيم.
براي تهيه شربت اين شيريني، شكر و آب را روي حرارت ملايم به مدت ۲۰ دقيقه مي‌جوشانيم تا شكر قوام آيد، سپس آبليمو را اضافه مي‌كنيم، كمي كه جوشيد شربت را با برنج پفي مخلوط كرده و در سيني چرب پهن مي‌نمايم، پس از پنج دقيقه به شكل مربع يا لوزي برش مي‌زنيم و روي آن را با پودر هل، گردو و پودر پسته تزيين می کنیم.

منبع : ویکی متن و مجله آشپزی خانواده سبز

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *