شباهت نوزاد به پدر

شباهت نوزاد به پدر

شباهت نوزاد به پدر : شباهت نوزاد به پدرش چه تاثیراتی بر خصوصیات و سلامت نوزاد دارد؟

شباهت نوزاد به پدر

به نقل از Dailymail و به گزارش و ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند، نوزادانی که در زمان تولد به پدر خود شباهت دارند از سلامت بیشتری به نسبت سایر نوزادان برخودار هستند و کمتر به بیماری هایی چون آسم و آلرژی یا بستری در بیمارستان نیاز دارند.

نوزاد از پدر و مادر کد‌های ژنتیکی مختلفی را دریافت می‌کند، اما نوزادانی که به پدران خود شبیه‌تر هستند از سلامت بیشتری برخوردارند.

همچنین نوزادانی که با پدران خود زندگی نمی‌کنند بیشتر از سایر نوزادان احتمال دارد دچار بیماری شوند، کارشناسان اعتقاد دارند اعتماد به نفس پدران زمانی که نوزاد را در آغوش می‌گیرند سبب می‌شود تا نوعی ارتباط ژنتیکی بین آنها و فرزند برقرار شود که در نهایت به افزایش سلامت جسمی و روحی نوزاد و کاهش ابتلا به بیماری‌های مختلف منجر می‌شود.

پژوهش درباره نقش پدران در حفظ سلامت جسمی و روحی نوزادان به وسیله دانشمندان دانشگاه (Binghamton) در نیویورک آمریکا به دست آمده است.

کارشناسان اعتقاد دارند باید کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی برای پدران در دوران بارداری مادران برگزارشود تا نقش بیشتری در نگهداری از نوزاد در آینده داشته باشند.

حمایت پدر و قرار گرفتن نوزاد در آغوش او می‌تواند سبب جلوگیری از بروز استرس و التهاب در نوزاد و کمک به حفظ سلامت او شود.

منبع : مطلب از yjc.ir و عکس از pinterest.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *