نشر شعر

روش انتشار یک شعر

روش انتشار یک شعر : وقتی شعری را می نویسید قطعا دوست دارید مورد استقبال عموم قرار گیرد. ولی برخی نکات وجود دارد که باید بدانید با ویکی متن همراه باشید.

روش انتشار یک شعر

نوشتن یک شعر می تواند کاری عاشقانه باشد, شما شاعر معاصر هستید یا شاعر شعر نوع. وقتی یکبار یک شعر می نویسید, ممکن است بدانید باید چگونه آن را در سراسر جهان برای مطالعه ی عموم منتشر کنید. با آماده کردن شعر برای انتشار شروع می کنید. سپس شما می توانید شعر خود را به روزنامه ها یا مجلات ادبی برای نشر ارسال کنید. انتخاب دیگر این است که خودتان شعرتان را برای مطالعه ی همگانی منتشر کنید.

نشر شعر

عنوان شعر : عنوانی برای شعر خود انتخاب کنید که معرف کل شعرتان باشد در واقع آن احساس را در مخاطب ایجاد کنید. عنوان باید برای خواننده جذاب باشد و چشمش را بگیرد. عنوان باید به خواننده بگوید که این شعر در چه موردی است و او می خواهد چه شعری بخواند.

اگر می خواهید یک شعر بدون عنوان را منتشر کنید و یا ترجیح می دهید از عنوان خاصی استفاده نکنید. عنوان را خالی نگذارید, ممکن است این کار برای ناشر ها جذاب نباشد.

نشر شعر

بررسی کنید که در گرامر و لغت اشتباهاتی نداشته باشید : شعر را با صدای بلند بخوانید تا مطمئن شوید که هیچ گونه مشکلی ندارد, مانند یک کلمه اشتباه یا علامت گذاری اشتباه. بررسی کنید تا شعر شما بدون مشکل باشد در این صورت شانس بیشتری برای منتشر شدن دارد.

همچنین می توانید از یک دوس یا همکار خواهش کنید تا شعر شما را بخواند و مشکلات آن را بررسی کند. مطمئن شوید که شعر را از هر گونه مشکل یا خطایی اصلاح کرده اید.

نشر شعر

از اندازه و نوع قلم مناسب استفاده کنید که روان و خوانا باشد : قلمی را انتخاب کنید که بتوان براحتی نوشت و متن را تمیز کاری کرد. از اندازه قلم ۱۲ و نوع قلم Arial یا Tahoma استفاده کنید(این نوع قلم ها برای زبان انگلیسی هستند و برای زبان های فارسی می توانید فونت های فارسی را دانلود و به نرم افزار اضافه کنید). از نوع فوت اسکریپتی اجتناب کنید زیرا زیاد خوانا نیستند.

اکثر انتشارات راهنمای مربوط به اندازه و نوع قلم را در صفحه ی ارسال فهرست می کنند. از این راهنما برای افزایش شانس انتشار شعر خود استفاده کنید.

در مطلبی دیگر روش های انتشار در روزنامه ها و مجلات و یا اینکه خودتان شعرتان را چگونه انتشار دهید توضیح خواهیم داد.

مترجم : گروه ترجمه ویکی متن
منبع : https://www.wikihow.com/Publish-a-Poem

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *