لئوناردو داوینچی

رازهای نقاشی های لئوناردو داوینچی

من معتقدم هنر در وجود هرکسی وجود دارد. اگر به عمق وجود خود دقت کنید شما هم خواهید دید که به هنر علاقه مندید زیرا همه ما دارای احساس هستیم و هنر از احساس سرچشمه می گیرد. من شخصا به طراحی علاقه زیادی دارم و این مطلب را به علاقمندان هنر طراحی و نقاشی تقدیم می کنم.

اشتباهی در نقاشی سالواتور موندی

نقاشی لئوناردو داوینچی

اگر نگاه دقیق تری به این نقاشی بیندازید متوجه می شوید دست مسیح از پشت کره کاملا مشخص است. این هنرمند که به قانون فیزیک کاملا واقف است باید بداند که زمینه پشت گوی کریستالی نباید به این شکل واضح و مشخص باشد. تصویر یا باید کمی بزرگ تر و خارج از کانون دیده شود.

حقیقتی جالب درباره نقاشی شام آخر

شام آخر در طرح لئوناردو داوینچی

چه چیزی می تواند مسیح و یهود را در این نقاشی متحد کند؟ گفته شده است که مدل مسیح و یهودا در این نقاشی یک نفر بوده اما متاسفانه این فرد ناشناخته است. بر اساس گفته ها داوینچی مدل مسیح را در میان گروه همسرایان کلیسا می یابد و پس از اتمام نقاشی مسیح نمی تواند فردی را به عنوان مدل یهودا پیدا کند. تا این که سرانجام مرد مستی را در گوشه خیابان پیدا می کند و از او به عنوان مدل یهودا استفاده می کند. آن فرد بعد از اتمام نقاشی اعتراف می کند که ۳ سال گذشته در این نقاشی نقش مدل مسیح را داشته است.

حقیتی دیگر درباره نقاشی شام آخر

لئوناردو داوینچی در شام آخر

یکی دیگر از جزئیات جالب این نقاشی نمکدان برعکسی است که کنار دست یهودا قرار دارد. شاید نقاش می خواهد این باور را در نقاشی نشان دهد که “نمک ریخته شده باعث دردسر می شود” زیرا نقاشی شام آخر این لحظه را به تصویر کشیده است که یهود می گوید یکی از افراد جمع به او خیانت خواهد کرد.

کشف اخیر پرتره “ایزابلا دسته”

ایزابلا در طرح لئوناردو داوینچی

تابلوی “ایزابلا دسته” پس از صدها سال یافت شد و به اعتقاد دانشمندان این تابلو متعلق به لئوناردو داوینچی است. زیرا رنگ های استفاده شده در آن از جنس تابلوی معروف مونالیزاست.

نسخه های متفاوت تابلوی “بانویی با قاقم”

بانو در طرح لئوناردو داوینچی

دانشمندان با اسکنی که از این نقاشی گرفته اند شگفت زده شده اند. آن ها کشف کردند که دو نسخه متفاوت از این پرتره روی یک بوم نقاشی شده است تا به شکلی دربیاید که هم اکنون می بینیم. در نقاشی اول حیوان وجود نداشته اما در نقاشی دوم این حیوان نیز به نقاشی اضافه شده است.

منبع : بدونیم

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *