دو عامل نتیجه نگرفتن دانش آموزان در آزمون کنکور

دو عامل نتیجه نگرفتن دانش آموزان در آزمون کنکور

دو عامل نتیجه نگرفتن دانش آموزان در آزمون کنکور : چرا برخی از دانش آموزان با وجود خواندن زیاد در آزمون کنکور قبول نمی شوند؟

دو عامل نتیجه نگرفتن دانش آموزان در آزمون کنکور

مدت زمان زیادی برای موفقیت در آزمون کنکور صرف میکنیم، امیدهای فراوانی داریم اما بعضی مواقع شرایط آنطور که دوست داریم پیش نمیرود و نتیجه دلخواه حاصل نمیشود. کنکور یکی از بزرگترین و البته خاطره انگیزترین آزمون های علمی در ایران است. شرایط سنی خاص، رقابت شدید و بسیاری از عوامل دیگر آن را به یک رقابت نفس گیر و پرهیجان تبدیل میکند. در ادامه قصد بررسی دو عامل نتیجه نگرفتن دانش آموزان در آزمون سراسری کنکور را داریم.

موفقیت در کنکور فقط به میزان مطالعه و شرکت در کلاس های تست زنی خلاصه نمیشود، بلکه داوطلب کنکور به اندازه ی مطالعه کردن، باید بطور پیوسته درصدد افزایش روحیه و ایجاد انگیزه خود باشد. در اینجا به دو عامل بسیار مهم اشاره می کنیم.

در درجه اول، استفاده از راه های کاهش روحیه و حفظ روحیه به اندازه مطالعه و برنامه ریزی با اهمیت باشد و اگر به آن توجه نشود اثرات آن روی کاهش ساعت مطالعه و تست ها و حتی عدم حضور در کلاس های کمک آموزشی نمایان می شود.

مطلب مهم دیگر این است که باید داوطلب پیوسته هدف اولیه خود را تصور و تجسم کند. پشت کنکوری ها باید توجه داشته باشند که باید با یادآوری هدف اولیه و تجسم خلاق به طور مکرر، تصویر موفقیت نهایی را در ذهن پرورش دهند و اطمینان داشته باشند که این تصویر در واقعیت نیز اتفاق خواهد افتاد و مرتب به خود یاد آوری کنند که مسیر موفقیت تحصیلی مملو از فراز و نشیب است.

داوطلبان اگر میخواهند انگیزه مطالعه کردن بیشتری پیدا کنند، در مرحله اول باید هدف خود را مشخص کرده و وقتی مشخص شد که چه هدفی دارند، بطور حتم برای رسیدن به آن هدف، احساس می کنند که نیازمند مواردی هستند که از طریق مطالعه و درس خواندن به دست می آید و در نتیجه برای دستیابی به آن چیز ها ، برنامه ریزی و سپس بر اساس آن برنامه ، عمل می کنند.

میتوان با مطالعه دو عامل نتیجه نگرفتن دانش آموزان در آزمون سراسری کنکور شانس نتیجه گیری بهتر در کنکور را به طور چشمگیری افزایش دهیم. به یاد داشته باشید عوامل بسیاری میتوانند بر روی نتیجه نهایی تاثیر بگذارند و شما را از هدفتان دور و یا به آن نزدیک کنند.

دکتر سبحان پرنده افشار پزشک و مشاور تحصیلی حرفه ای رسانه و صدا و سیما در مقاطع دبیرستان و کنکور

منبع : مطلب از wikiravan.com و عکس از pagepersonnel.fr

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *