دلایل عجیب ناباروری

دلایل عجیب ناباروری

دلایل عجیب ناباروری : برخی از دلایل و علت ها برای ناباروری وجود دارد که عجیب هستند.

در ادامه با ما همراه باشید.

دلایل عجیب ناباروری

به نقل از سایت Dailymail بسیاری از زوج‌های نابارور چشم انتظار تولد فرزند هستند، اما با مشکل ناباروری مواجه هستند و با وجود درمان های فراوان نتایج مثبتی نمی بینند.

براساس جدیدترین پژوهش‌های دانشمندان جالب است بدانید که ناباروری به دلیل استفاده از برخی وسایل خانه است، مواد شیمیایی به کار رفته در برخی مبلمان‌ها، صندلی ماشین و حتی زیرانداز‌های ورزشی می‌تواند سبب ناباروری در بانوان شود.

این مواد که برای جلوگیری از کثیف شدن زود هنگام مبلمان، ضد نفود گرد و خاک، ضد آب بودن مبل‌ها و نیز جلا بخشیدن به ظاهر این وسیله‌ها استفاده می‌شود می‌تواند سبب ناباروری در زوج‌ها به ویژه زنان شود.

کارشناسان دریافتند علاوه بر تماس پوست بدن با این مبل‌های حاوی مواد شیمیایی، استشمام ناخودآگاه بوی ایجاد شده از آنها نیز می‌تواند بر باروری اثر منفی بگذارد.

پژوهشگران با بررسی میزان مواد شیمیایی موجود در ادرار حدود ۲۱۱ زن که تحت درمان آی وی اف (IVF) قرار داشتند دریافتند مقدار فراوانی مواد شیمیایی از مشتقات ارگانو فسفات ها، فتالات، پی وی سی، آمونیوم کواترنری و پی اف آر (PFR) در نمونه‌های ادرار وجود داشته که رابطه مستقیمی با ناباروری در آنها و نیز موفق نبودن عمل آی وی اف داشته است.

محققان آمریکایی دانشگاه هاروارد با بررسی گستره فراوانی از وسیله‌هایی که در آنها از مواد شیمیایی استفاده شده است، دریافتند در زیرانداز‌های ورزشی که به نام «مت یوگا» مشهور هستند نیز مواد شیمیایی وجود دارد.

این مواد شیمیایی باعث اختلال در ترشح هورمون‌های موثر در باروری در بانوان می‌شوند همچنین می‌توانند میزان سلول های جنسی آقایان را نیز کاهش دهند و سبب تشکیل نشدن نطفه شوند.

بر این اساس کارشناسان به زوج‌هایی که قصد فرزند آوری یا درمان ناباروری دارند توصیه می‌کنند از مواد شیمیایی دوری کنند و در لوازم منزل خود از مبلمان با روکش پارچه‌ای یا پنبه‌ای استفاده نکنند.

بر اساس این تحقیقات مصرف مواد غذایی حاوی مواد شیمیایی نگهدارنده و نیز استفاده از خوشبو کننده‌های هوا و مواد تمیز کننده می‌توانند سبب ناباروری شود.

نتایج این پژوهش در مجله منظره سلامتی (Environmental Health Perspectives) به چاپ رسیده است.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از pregnancywellnesstips.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *