رویاها

دستیابی به رویاها و اهداف

دستیابی به رویاها و اهداف : هر انسانی رویاهای شیرینی برای خود دارد و این رویاها به اهداف آن شخص در زندگی تبدیل می شود و باید به آن ها دست پیدا کرد.

دستیابی به رویاها و اهداف

ذهن انسان طوری طراحی نشده که شما را به موفقیت برساند یا شما را به سمت احساسات خوبی مانند آرامش یا عشق سوق دهد, ولی ذهن طورری طراحی شده زندگی شما را نجات دهد. به طور ذاتی ذهن انسان برای بقا طراحی شده است. یعنی ذهن همیشه تلاش می کند تا شما را زنده نگه دارد.

این عملکرد ذهن می تواند میراث ژنتیکی از اجداد ما باشد. زیرا اجداد ما برای زنده ماندن نیاز به ترسیدن داشتند, زیر باعث می شد از بسیاری از خطرات دوری کنند.

ذهن انسان به طور ذاتی به موارد منفی گرایش دارد. و همیشه سعی می کند با بهانه تراشی شما را آسوده کند و از تلاش دست بکشید. برای ذهن بسیار سخت خواهد بود که بخواهد برای شما وضعیتی فراهم کند تا احساس آرامش, موفقیت و یا عشق و این چنین احساساتی را تجربه کنید.

ولی نمی توان دست روی دست گذاشت و باید کاری کرد. می توانید با قرار دادن خود در وضعیت پیشرفت به سمت موفقیت خود را سوق دهید. برای مثال : شرکت کردن در سمینار های موفقیت یا خواندن کتاب.هر انسانی در وجود خود احساس ترس دارد و هر کسی در طول زندگی خود بارها ترس را تجربه می کند.

لوییز هی می گوید یکی از مهمترین ارکان موفقیت حس خود ارزشمندی است. شما نمی تواند به اینکه خود را لایق و ارزشمند بدانید به موفقیت برسید. بیشتر احساس کم ارزشی و اعتماد به نفس پایین به دوران کودکی باز می گردد. تجربیاتی که در دوران کودکی تجربه کرده اید و سخنانی که به شما گفته اند پایه و اساس اعتماد به نفس و خود ارزشمندی شماست.

معمولا تجربیات دوران کودکی بسیار قدرتمند هستند و بی تاثیر کردن آن ها و از بین بردن آن ها کار آسانی نخواهد بود. ولی به جای مبارزه با دست خالی می توانید از جایگزینی استفاده کنید. سعی کنید احساس بد خود را با احساس خوب جایگزین کنید. برای مثال : در جایی که احساس غرور کرده اید را یادداشت کنید سپس وقتی احساسات منفی به سراغتان می آید با آن نوشته خود مراجعه کنید.

افراد موفق بیشتر از دیگران در زندگی خود نیاز داشته اند تا ترس را کنار بگذارند. شهامت رویارویی به معنی نترسیدن نیست بلکه به معنی ادامه دادن با وجود ترس است. برای موفقیت باید چیزی برای مبارزه داشته باشید. اگر از صحبت در جمع واهمه دارید آنقدر این کار را انجام دهید تا بر آن مسلط شوید و در موارد دیگر نیز به این روش عمل کنید. وقتی با شهامت به سمت مبارزه با ترس می روید معمولا دیگر نیاز به این کار از بین می رود.

منبع : سخنرانی دارن هاردی

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *