پاستا نخود، گوجه و اسفناج

دستور پخت پاستا نخود، گوجه و اسفناج و عکس آن

پاستا نخود، گوجه و اسفناج خوراکی خوش طعم و لذیذ می باشد.

این پاستا گیاهی می باشد و برای گیاهخواران پیشنهاد فوق العاده ایست.

پاستا نخود، گوجه و اسفناج

مواد لازم

۴۲۵ گرم نخود پخته بدون نمک

۶ قاشق غذا خوری روغن زیتون اکسترا ویرجین

یک دوم قاشق چای خوری پودر فلفل قرمز

۶ حبه بزرگ سیر، له شده

۳ شاخه ریحان

۲ فنجان آب

۴۲۵ گرم رب گوجه فرنگی

۲۲۵ گرم پاستا طرح دار حاوی فیبر

۱۴۰ گرم اسفناج

یک قاشق غذا خوری سرکه انگور

یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای

یک و یک هشتم قاشق چای خوری نمک

یک دوم قاشق چای خوری فلفل سیاه

دستور پخت

فر را تا دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید. نخود ها را با چندین لایه دستمال کاغذی خشک کنید. سپس نخودها را روی یک سینی پخت که با کاغذ روغنی پوشانده شده پخش کنید.یک قاشق غذا خوری روغن را روی نخودها بریزید و سپس تکانشان دهید تا همگی آغشته شوند. نخود ها را به مدت ۳۰ دقیقه داخل فر بپزید. نخودها را از فر در بیاورید و به آنها پودر فلفل قرمز بزنید. سپس دوباره داخل فر برشان گردانید و تا زمانی که کاملا ترد شوند بپزید، چیزی حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه. پس از پخت نخودها را کنار بگذارید.

سیر و ۵ قاشق غذا خوری روغن باقی مانده را داخل یک ماهی تابه قرار دهید. برگ های ریحان را از شاخه ها جدید کنید. سپس شاخه ها را داخل ماهی تابه قرار دهید. ماهی تابه را روی شعله متوسط گرم کنید. مرتب بهم بزنید تا زمانی که سیرها شروع به قهوه ای رنگ شدن کنند. حدود ۵ تا ۶ دقیقه. ماهی تابه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کنار بماند. سپس شاخه های ریحان و سیرها را از داخل روغن دربیاورید. روغن را کنار بگذارید.

دو فنجان آب، رب گوجه فرنگی و پاستا را داخل یک ماهی تابه گود متوسط قرار دهید. آب درون ماهی تابه را روی دمای متوسط رو به بالا به جوش بیاورید، محتویات را مرتب بهم بزنید. حرارت را تا متوسط پایین بیاورید و گاهی محتویات را بهم بزنید. به مدت حدود ۸ دقیقه یا تا زمانی که پاستا نرم شد به پختن ادامه دهید. اسفناج، سرکه و شکر را داخل ماهی تابه بریزید. درب ماهی تابه را بگذارید و اجازه دهید ۴ دقیقه بپزد. نمک و فلفل را اضافه کنید.

پاستا را به صورت مساوی بین چهار کاسه تقسیم کنید. سپس از روغنی که کنار گذاشتید روی آنها بریزید و رویشان میکس نخود بگذارید.

منبع : kermany.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *