رول لازانیا بادمجان

دستور پخت رول لازانیا بادمجان و عکس آن

رول لازانیا بادمجان خوراکی خوش طعم و بی نظیر می باشد.

رول لازانیا بادمجان

مواد لازم

۳ عدد بادمجان بزرگ

۳ قاشق غذا خوری روغن زیتون اکسترا ویرجین

۲ فنجان گوجه فرنگی له شده

یک دوم فنجان ریحان تازه خرد شده

۳ قاشق چای خوری سیر خرد شده

یک فنجان اسفناج خرد شده

۲ و یک دوم فنجان پنیر ریکوتا

یک چهارم فنجان پنیر پارمسان خرد شده

یک دوم قاشق چای خوری پودر فلفل

یک فنجان پنیر موزارلا تکه تکه شده

دستور پخت

سینی های سیمی فر را در میانه و بالای فر قرار دهید، فر را تا دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید. دو سینی پخت را با اسپری پخت یا مقداری روغن چرب کنید.

هر کدام از بادمجان ها را به صورت طولی برشی با ضخامت یک و نیم سانتی بدهید. برش های اضافی یا خراب شده را کنار بگذارید. باید حدود ۲۴ برش بادمجان داشته باشید. روی برش های بادمجان یک چهارم قاشق چای خوری نمک بریزید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند.

بادمجان ها را با دستمالی تمیز آرام خشک کنید و دو سمتشان را با براش آشپزی روغن بزنید. برش های بادمجان را روی ماهی تابه قرار دهید اگر مجبور شدید برش ها را کمی روی هم بگذارید. بادمجان ها را تا زمانی که نرم و کمی قهوه ای رنگ شوند تفت دهید، حدود ۲۰ دقیقه ماهی تابه را از بالا به پایین و میانه تکان دهید. سپس اجازه دهید آرام سرد شود.

در همین حین گوجه فرنگی ها، یک چهارم فنجان ریحان، ۲ قاشق چای خوری سیر و یک چهارم نمک باقی مانده را در یک کاسه با هم ترکیب کنید. یک دوم فنجان از این ترکیب را در یکی از سینی های پخت فر پخش کنید. اسفناج ها را فشار دهید تا مایعات اضافی شان گرفته شود. اسفناج، ریکوتا، پارمسان، فلفل و یک قاشق چای خوری سیر باقی مانده را در یک کاسه متوسط ترکیب کنید.

وقتی بادمجان ها به اندازه کافی خنک شدند، روی هر برش یک قاشق غذا خوری از میکس ریکوتا قرار دهید. وقتی روی همه برش ها ترکیب را ریختید آنها را روی سینی پخت قرار دهید. روی آنها نیز باقی مانده ترکیب گوجه را بریزید.

بادمجان ها را روی سینی میانی فر بپزید تا زمانی که میکس گوجه گرم و به جوش بیاید. حدود ۴۰ تا ۴۵ دقیقه. سینی را از فر خارج کنید و قسمت بالای فر را گرم کنید.

روی رول ها پنیر موزارلا قرار دهید سپس زیر قسمت بالایی فر قرار دهید تا پنیر ها ذوب شوند و شروع به قهوه ای رنگ شدن کنند، حدود یک تا دو دقیقه. یک چهارم باقی مانده ریحان را روی رول ها بریزید و سرو کنید.

منبع : kermany.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *