در انتخاب پرده آشپزخانه چند نکته را در نظر بگیرید.

در انتخاب پرده آشپزخانه چند نکته را در نظر بگیرید.

برای آشپزخانه چگونه پرده انتخاب کنیم؟

از آنجایی که خانم ها مخصوصا خانم های خانه دار بیشتر وقت خود را در آشپزخانه سپری می کنند ،بنابراین اولا باید آشپزخانه ی زیبایی داشته باشند باب سلیقه و پسند خود و دوم اینکه باید این نکته را در نظر داشته باشند که آشپزخانه و وسایل و تجهیزات آن نقش مهم و موثری را در زیبایی کل منزل ایفا می کنند علی الخصوص که پرده ها یکی از مهم ترین عناصر تزیینی در خانه محسوب میشوند. مدل پرده ی آشپزخانه باید متناسب با طراحی آشپزخانه باشد.

با رعایت چند نکته ساده که در زیر برایتان می گوییم ،ابتدا آشپزخانه ای زیبا و سپس خانه ی زیبایی داشته باشید.

رنگ پرده آشپزخانه

آشپزخانه محلی برای پخت و پز است در نتیجه باید به سراغ رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی ملایم بروید چرا که رنگ های گرم به صورت ملایم اشتها آور است. استفاده از رنگ هایی که با غذا هماهنگ هستند به آشپزخانه فضایی دلنشین می دهد و باعث می شود غذا ها سالم و طبیعی به نظر برسند. از استفاده از رنگ های کمرنگ برای آشپزخانه بپرهیزید زیرا باعث ایجاد احساس ناخوشی می شوند.

جنس پرده آشپزخانه

بعد از رنگ، جنس پرده انتخابی اهمیت زیادی پیدا می کند. جنس پرده ها باید کیفیت بالایی داشته باشد تا با شست و شوی چند باره کیفیت و شفافیت خود را از دست ندهد. به علاوه خود آشپزخانه به نور فراوانی احتیاج دارد تا روشنایی اش تامین شود چه نور طبیعی در طول روز و چه نور چراغ ها در شب، باید در حد مناسبی باشد تا فضا را روشن جلوه دهد؛ بنابراین می توانید از پرده های نیمه یا تور های حاشیه ای مخصوص آشپزخانه به اندازه های سی تا نود سانتی متر استفاده کنید به شرطی که از بیرون دید نداشته باشد.

استفاده از پرده های بالا رونده برای آشپزخانه

در ضمن پرده های بالا رونده با دوخت های مناسب دکوراسیون مدرن و کلاسیک نیز می توانند برای پنجره های آشپزخانه گزینه مناسبی باشند. این پرده ها فضای کمی اشغال می کنند و راحت تر جمع می شوند، همچنین قیمت آن ها نسبت به پرده های معمولی پایین تر است؛ بنابراین شما می توانید در آشپزخانه خود از پرده های بالا رونده استفاده کنید زیرا فضای کمی را اشغال می کند و به هنگام آشپزی خطر شعله ورشدن را به حد کمی می رساند.

پرده آشپزخانه باید متناسب با طرح دیوار باشد

اگر پوشش دیوار ها طرح دارد، انتخاب پرده ساده مناسب تر خواهد بود و بالعکس اگر دیوار ها ساده و بدون طرح است، پرده طرح دار انتخاب مناسب تری است.

منتشر شده در:www.wikimatn.ir

منبع : ویکی متن و خانواده سبز

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *