سرفه

درمان سرفه های خشک با طب سنتی

درمان سرفه های خشک با طب سنتی : طب سنتی برای همه بیماری ها درمان دارد ، در این پست برای شما دوستان عزیز راهکارهایی را معرفی می کنیم تا با استفاده از آن ها سرفه های خشک خود را برطرف کنید.

در ادامه با ما همراه باشید و گفته های دکتر لیلا شیربیگی متخصص طب سنتی را بخوانید.

درمان سرفه های خشک با طب سنتی

«با توجه به اینکه در فصول سرد سال، تغییرات دمایی هوا زیاد است و در طول روز با نوسانات دمایی مواجه هستیم زمینه برای سرماخوردگی افراد به راحتی فراهم می‌شود. در مراحل اولیه برای کاهش علایم سرماخوردگی از نظر طب سنتی چند روش درمانی طبیعی ارائه شده و یکی از روش‌های توصیه‌شده این است که یک قاشق مرباخوری بِه دانه را در نصف لیوان آب جوش بریزید تا به قوام بیفتد. سپس آن را صاف کنید و لعاب بِه دانه را بنوشید. حتی می‌توانید مقداری نبات نیز به آن بیفزایید.»

با توجه به اینکه هوای خشک، ریه‌ها را تحریک و سرفه را تشدید می‌کند، «درصورتی که گلودرد و سرفه شدت یافت، می‌توان یک فنجان از این دمنوش را در صبح و فنجان دیگر را در شب نوشید چرا که نوشیدن این دمنوش در تسکین سرفه‌های خشک موثر است و باعث خروج خلط نیز می‌شود.»

«در صورتی هم که سرفه‌ها مداوم، آزاردهنده و پر سر و صداست و مانع خواب فرد و دیگران می‌شود، می‌توان از ریشه گردن تا تمام نواحی قفسه سینه را روغن بادام شیرین اصل مالید. استفاده از این روش درمانی، به خصوص در کودکان که دچار سرفه‌های شدید هستند، بسیار مفید است. توصیه می‌شود در کودکان پس از استفاده از روغن بادام شیرین، قفسه سینه او با شال پشمی لطیف پوشانده و تا صبح یکی دو بار این کار تکرار شود.»

بذر کتان نیز در رفع سرفه‌های خشک موثر است، «یک تا دو قاشق مرباخوری بذر کتان را در یک لیوان آب جوش بریزید و برای ۱۵ دقیقه صبر کنید تا لعاب بیندازد و سپس آن را صاف کرده و بعد با افزودن مقداری عسل بنوشید.»

از دیگر مواد خوراکی مفید برای رفع سرفه‌ های خشک مصرف مواد غذایی مثل حریره بادام یا فرنی است «مصرف این مواد خوراکی در دوران سرماخوردگی، باعث تقویت فرد و بهبود خشونت و گرفتگی صدا می‌شود.»

منبع : متن از سلامانه و عکس از urbol.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *