کلم بروکلی

درمان بیماری اوتیسم با کلم بروکلی

درمان اوتیسم با کلم بروکلی : شاید برایتان سوال باشد که اوتیسم چه نوع بیماری است .اوتیسم یک نوع بیماری ژنتیکی می باشد که با مصرف کلم بروکلی علائم این بیماری را به شدت کاهش یافته و باعث بهبود بیماران مبتلا اوتیسم شده است.

درمان اوتیسم با کلم بروکلی

یک ماده شیمیایی موجود در کلم بروکلی و دیگر سبزیجات به نام سولفورافن می تواند برای بهبود برخی علائم رفتاری اوتیسم مفید باشد.

با توجه به نتایج حاصل از یک کارآزمایی بالینی کوچک به رهبری محققان دانشگاه جانز هاپکینز دانشکده پزشکی در بالتیمور، MD، و بیمارستان عمومی ماساچوست دریافتند اوتیسم یک معلولیت رشدی است که با مشکلات اجتماعی، عاطفی و مهارت های برقراری ارتباط، و همچنین رفتارهای تکراری و روزمره در ارتباط است و شروع آن معمولا قبل از سن ۳ سال رخ می دهد، و این اختلال تقریبا پنج برابر در میان پسران نسبت به دختران شایع تر است.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری (CDC) بیماری اوتیسم سریع ترین ناتوانی رو به رشد در ایالات متحده است ه اکنون بیش از ۳.۵ میلیون آمریکایی مبتلا به اوتیسم زندگی می کنند. در حال حاضر، هیچ دارویی که بتواند علائم اصلی اوتیسم را درمان کند وجود ندارد اما در این مطالعه تازه، محققان دریافتند که سولفورافن می تواند برخی رفتارهای خاص این اختلال را کاهش دهد.

سولفورافن یک ماده شیمیایی موجود در تعدادی از سبزیجات، از جمله کلم بروکلی، جوانه کلم بروکلی، کلم، زو کلم بروکسل است.  کلم بروکلی همچنین ممکن است سرطان پوست به دلیل محتوای سولفورافن آن محافظت کند.

منبع : hidoctor.ir

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *