درباره ی پارکینسون بدانید

درباره ی پارکینسون بدانید

درباره ی پارکینسون بدانید : پارکینسون نوعی بیماری می باشد که بهتر است آن را بیشتر و بهتر بشناسیم.

درباره ی پارکینسون بدانید

درمان پارکینسون چیست؟

پارکینسون درمان قطعی ندارد بلکه با درمان دارویی علائم بیماری کنترل می شود، در این بیماری ماده شیمیایی در مغز کم می شود که داروها این کمبود را جایگزین می کنند تا زمانی که دارو به میزان مناسب مصرف می شود بیمار دچار علائم نمی شود.

پارکینسون کشنده است؟

پارکینسون بیماری کشنده نیست

آیا بیماران پارکینسون را عمل جراحی می کنند؟ آیا این عمل عوارض دارد؟

در موارد شدید پارکینسون جراحی انجام می شود و دستگاهی در مغز قرار می دهند که مشکلات حرکاتی بدن بیماران کنترل می شود، عوارض جراحی بسیار ناچیز است و نسبت به سود آن درصد عوارض یک به ۱۰۰ است

علائم پارکینسون

علائم پارکینسون به سه صورت بروز می کند، سفتی عضلات و حرکت سخت، لرزش خاص و ریتمیک در سر و اندام ها و کند شدن کارها از علائم پارکینسون محسوب می شود.

کسانی که موقع خواب یا بیدار شدن دچار تکان می شوند به دلیل تحریک مغزی است که در برخی موارد نیاز به درمان دارد اما این موضوع ربطی به پارکینسون ندارد.

مصرف مادوپار عوارض خاصی دارد؟

مادوپار عوارض بسیار کمی دارد به خصوص اگر فقط برای پارکینسون مصرف شود اما در دوزهای بالا حرکات غیرارادی، اختلال خواب، حالت عصبی، بی قراری بروز می کند اما اگر دوز دارو به اندازه باشد این علائم بروز نمی کند همچنین دارو باید از دوز کم شروع و به دوز مناسب برسد تا بیمار دچار عارضه نشود.

لرزش و پارکینسون

پارکینسون لرزش خاص و ریتمیک دارد و با لرزش های عادی متفاوت است بسیاری از لرزش ها ناشی از مشکلات عصبی، ناراحتی مخچه ای و اضطرابی رخ می دهد، در پارکینسون ۹۰ درصد لرزش ها در حال استراحت است و در حالت فعالیت این لرزش ها از بین می رود.

معجزه ورزش برای بیماران پارکینسونی

ورزش برای پارکینسون بهترین درمان است این بیماران باید نرمش و ورزش انجام دهند تا علائم بروز نکند بیمارانی که در خانه بی تحرک می مانند گرفتار منجمد شدن می شوند.

شکستن قولنج انگشت باعث پارکینسون می شود؟

شکستن قلنج ممنوع است ولی باعث پارکینسون نمی شود، در مواردی مشاهده کردیم که با شکستن قلنج فرد برای همه عمر فلج شده است.

گفته های محمدعلی اکبریان متخصص مغز و اعصاب (نورولوژیست) و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران

منبع : مطلب از yjc.ir و عکس از saludabit.es

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *