۳ میلیون

داستان ۳ میلیون دلار و سکه ی یک سنتی

کارهای کوچک ولی مهم

کارهای کوچک در موفقیت بسیار تاثیر گذارند به خصوص اگر کمی تلاش بیشتر به خرج دهید.

اگر از قبل از داستان را شنید باشید می دانید که باید سکه ی یک سنتی را انتخاب کنید زیرا در پایان به ثروت بزرگتری منتهی می شود.

اگر شما بین یک سکه ی یک سنتی که به مدت یک ماه هر روز ارزش آن دو برابر می شود و سه میلیون دلار نقد حق انتخاب داشته باشید کدام یک را انتخاب می کنید؟

اگر شما ۳ میلیون دلار را انتخاب کنید و دوستتان سکه ی یک سنتی را شما ۳ میلیون دلار نقد خواهید داشت و دوستتان فقط یک سکه ی یک سنتی. در روز دهم دوست شما فقط کمی بیش از ۵ هزار دلار دارد و شما ۳ میلیون دلار خود را دارید. فکر می کنید دوست شما چه احساسی دارد وقتی که شما ۳ میلیون دلار خود را دارید و یک سوم زمان او گذشته و فقط ۵ دلار دارد.

بعد از گذشت ۲۰ روز دوست شما حدود ۵۲۴۳ دلار دارد و به خاطر تمام فداکاری هایش فقط کمی بیش از ۵ هزار دلار گیرش آمده و شما با ۳ میلیون دلار خود زندگی خوبی دارید. در این مرحله است که جادوی کارهای کوچک ولی وفید آشکار می شود از این پس دوست شما دیگر به طور ناچیز پیشرفت نخواهد کرد و پیشرفت او رو به رشد است در حالی که دارایی شما همان ۳ میلیون دلار است.

در روز ۲۹ ام ثروت دوست شما به ۲/۷ میلیون دلار می رسد و در روز آخر دوستتان کار خود را با ۱۰ میلیون دلار تمام می کند حالا او پاداش رفتار های مثبت اش را گرفته است و ثروت بیش از شما دارد.

حال تصور کنید که اگر می شد کمی به این روش پیشرفت سرعت داد چه می شد. دوست شما تمام توانایی خود را در رسیدن به ثروت ۱۰ میلیون انجام داده ولی اگر کمی بیشتر از تمام توانایی اش انجام می داد چه می شد؟ فرض کنید هفته ای یک روز بیشتر داشت یعنی ۴ روز به پیشرفت او اضافه می شد در این صورت ثروت او تا چه اندازه می بود؟

ثروت دوست شما در صورت شتاب یک روزه در هفته به ۱۷۱ میلیون دلار می رسید. اگر کمی بیشتر از تمام توانایی خود تلاش کنید می توانید نتایج خود را چندین برابر کنید و بیشتر از آنچه که تصورش را می کردید به دست آورید.

آرنولد شوارتزنگر روش به نام روش تقلب در بدنسازی ابدا کرد. این روش به گونه ای عمل می کرد که وقتی تمام ست های خود را به صورت منظم انجام دادید دست خود را به جایی تکیه دهید یا از کسی کمک بخواهید تا به شما کمک کند چند حرکت بیشتر بزنید.

منبع : ویکی متن

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *