خوراکی هایی که کودکان را باهوش می کند

خوراکی هایی که کودکان را باهوش می کند

خوراکی هایی که کودکان را باهوش می کند : برخی از خوراکی ها وجود دارند که مصرف آن ها توسط کودک موجب تیزهوشی اش می شود.

در ادامه با ما همراه باشید.

خوراکی هایی که کودکان را باهوش می کند

به نقل از Dailymail و به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارشناسان دریافتند کودکانی که ماهی می‌خورند ضریب هوشی بالاتری به نسبت سایر کودکان دارند و ساعت خواب آن‌ها مرتب است.

مصرف غذا‌های دریایی سبب بهبود کیفیت خواب و جلوگیری از بدخوابی کودکان می‌شود و با کمک به رشد بافت عصبی در مغز سطح ضریب هوشی و توان ذهنی کودکان را افزایش می‌دهد.

اسید‌های چرب امگا سه موجود در ماهی‌های روغنی عامل اصلی اثرگذار بر رشد بافت عصبی سلول‌های مغزی در کودکان هستند.

کارشناسان به والدین توصیه می‌کنند پس از اطمینان از نداشتن حساسیت به ماهی در کودکان و مشاوره با پزشک متخصص اطفال، این ماده غذایی بسیار مفید را در رژیم غذایی کودکان خردسال وارد کنند تا به رشد و توسعه سلول‌های مغزی و موفقیت کودک در زندگی کاری و تحصیلی در آینده کمک کرده باشند.

خوردن ماهی سبب عمیق شدن خواب کودک و جلوگیری از بیدار شدن در طول شب می‌شود و به این ترتیب کودک در طول روز انرژی بیشتری دارد.

پژوهش درباره اثربخشی مصرف ماهی بر افزایش ضریب هوشی کودکان و بهبود کیفیت خواب آن‌ها به وسیله دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا انجام گرفته است.

کارشناسان همچنین دریافتند در ماهی مواد مغذی فراوانی وجود دارد که سبب بهبود ضربان قلب و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و چاقی می‌شود.

مصرف مواد غذایی غنی از امگا سه سبب جلوگیری از بروز آسیب چشمی در اثر افزایش سن در افراد نیز می‌شود و از چشم در برابر اشعه مضر آفتاب محافظت می‌کند.

مصرف دو یا سه بار ماهی هم می‌تواند اثر‌های درمانی و بهبود قدرت ذهنی بیشتری در کودکان ایجاد کند، اما والدین باید در انتخاب ماهی دقت کنند تا فرآورده حاوی جیوه نباشد، زیرا می‌تواند خطر‌های شدید و حتی مسمومیت در کودک ایجاد کند.

بهترین شیوه مصرف ماهی که خاصیت‌های درمانی آن از بین نرود به صورت پخته و بخار پز است و سرخ کردن در روغن می‌تواند مقدار زیادی از مواد معدنی و پروتئینی آن را از بین ببرد.

نتیجه این پژوهش در نشریه گزارش علمی (Scientific Reports) منتشر شده است.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از childrensfoodtrust.org.uk

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *