خودسرانه رژیم نگیرید

خودسرانه رژیم نگیرید

خودسرانه رژیم نگیرید : خودسرانه اقدام به رژیم درمانی و کاهش وزن نکنید ، زیرا این کار اثرات مخرب و بدی را بر بدن تان به جای می گذارد.

در ادامه با ما همراه باشید.

خودسرانه رژیم نگیرید

مهدی شادنوش، متخصص تعذیه و رژیم درمانی با اشاره به این که چاقی در افزایش فشار خون؛ کلسترول، تری گلیسرید و قند خون نقش مهمی دارد، بیان کرد: چاقی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، دیابت، مشکلات استخوانی مفصلی و بسیاری از سرطان‌ها را افزایش می دهد.

او افزود: وقتی بین دریافت و مصرف انرژی تعادل برقرار نشود، انرژی مازاد به صورت چربی در بدن تجمع پیدا می کند، وجود یا عدم وجود چاقی نه فقط با اندازه گیری وزن بدن بلکه با اندازه گیری چربی بدن تعیین می شود.

شادنوش با بیان این که افراد باید نسبت به کاهش وزن خود اقدام کنند، ادامه داد : هدف از درمان چاقی، کاهش وزن و حفظ آن برای مدت طولانی است و گام اول برای تحقق این مهم ، کاهش وزن به میزان ۱۰ درصد از وزن کل بدن در طول ۶ماه است.

این متخصص تغذیه ورژیم درمانی تصریح کرد : میزان کاهش وزن باید بین نیم تا یک کیلوگرم در هفته باشد و بعد از ۶ ماه باید وزن کاهش یافته برای مدتی حفظ شود.

شادنوش در بیان راههای درمان چاقی اظهار کرد: رژیم درمانی، افزایش فعالیت بدن، اصلاح شیوه زندگی ، دارو درمانی و جراحی از جمله روش های درمان چاقی محسوب می شوند.

به گفته او افراد برای کاهش وزن و استفاده از روش‌های مختلف حتما باید با پزشک متخصص مشورت کرده و خودسرانه اقدام به کاهش وزن نکنند زیرا ممکن است اثرات مخربی برای سلامت آنان در پی داشته‌ باشد.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از tazablog.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *