خطر سفر هوایی برای بانوان تازه زایمان کرده

خطر سفر هوایی برای بانوان تازه زایمان کرده

خطر سفر هوایی برای بانوان تازه زایمان کرده : برخی از بانوانی که به تازگی زایمان کرده اند به سفر هوایی می روند اما آیا سفر هوایی برای این بانوان خطر دارد؟

خطر سفر هوایی برای بانوان تازه زایمان کرده

به نقل از Dailymail و به گزارش و ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارشناسان در پژوهش‌های خود به بانوانی که به تازگی زایمان کرده اند توصیه می‌کنند از انجام سفر‌های هوایی خودداری کنند.

در حالی که هیچ محدودیت قانونی برای انجام سفر‌های هوایی برای مادران و نوزادان وجود ندارد، اما انجام سفر در ماه‌های اولیه تولد نوزاد توصیه نمی‌شود، زیرا می‌تواند نوزاد را در معرض طیف وسیعی از پاتوژن‌ها قرار دهد؛ همچنین امکان ایجاد لخته خونی در پا و ریه مادران در زمان پرواز با هواپیما وجود دارد.

متخصصان دانشگاه ایلینوی در پژوهش‌های خود دریافتند سوار شدن مادران تازه فارغ شده بر هواپیما می‌تواند آن‌ها را در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف قرار دهد، هرچند که جت‌های شخصی خطر کمتری را متوجه مادر و نوزاد می‌کند، اما بهترین توصیه خودداری از پرواز با هواپیما تا چند ماه پس از تولد نوزاد است.

از جمله مهم‌ترین خطر‌ها در زمان سوار شدن در یک هواپیمای مسافربری امکان انتقال بیماری از سایر مسافران و دریافت میکروب، باکتری و ویرس‌های محیط است؛ با توجه به سیستم ایمنی ضعیف نوزاد امکان سرایت بسیاری از بیماری‌ها وجود دارد.

پاتوژن‌های موجود در فضای هواپیما همچنین می‌توانند سبب عفونت‌های ریوی در مادر و نوزاد شوند.

نشستن برای مدت زمان طولانی، بستن کمربند ایمنی، نشستن بر روی صندلی‌های بخش اکونومی هواپیما، قرار گرفتن در معرض تکان‌های هواپیما و نیروی جاذبه زمین هنگام پرواز یا فرود و حتی استفاده از سرویس بهداشتی موجود در هواپیما می‌تواند سبب خونریزی داخلی، آسیب دیدن بخیه‌ها و زخم‌های جراحی، چسبندگی روده و نیز بروز عفونت‌های مجاری ادراری در مادر شود.

همچنین امکان خونریزی داخلی نوزاد نیز به دلیل فشار وارده از سوی هوا به هواپیما وجود دارد، به همین دلیل ایمن‌ترین راه برای حمل و نقل مادر و نوزاد در چند هفته اول خودرو است.

منبع : مطلب از yjc.ir و عکس از news.virginia.edu

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *