خطرات و آسیب های وسایل الکترونیکی برای کودکان

خطرات و آسیب های وسایل الکترونیکی برای کودکان

خطرات و آسیب های وسایل الکترونیکی برای کودکان : بهتر است تا می توانید کودکان تان را از وسایل الکترونیکی دور نگه دارید تا سالم و سلامت بمانند.

در ادامه با ما همراه باشید.

خطرات و آسیب های وسایل الکترونیکی برای کودکان

به نقل از Dailymail و به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارشناسان در پژوهش های خود دریافتند استفاده بیش از حد از وسایل الکترونیکی می تواند سبب افزایش خطر ابتلا به سرطان مغز در افراد به ویژه کودکان شود.

کارشناسان با بررسی بر روی موش های آزمایشگاهی دریافتند قرار گرفتن در معرض اشعه مایکروویو منتشر شده از سوی وسایلی چون تلفن های همراه هوشمند، تبلت، هواپیماهای کوچک بدون سرنشین، ساعت های هوشمند، کنسول های بازی بی سیم و دوربین های واقعیت مجازی و وسایلی از این دست سبب ابتلای آنها به سرطان مغز شده است.

کارشناسان به والدین توصیه می کنند بازه های زمانی محدودی برای استفاده کودکان از این وسایل در نظر بگیرند.

بسیاری از والدین به دلیل اصرار کودکان، چشم و هم چشمی با دیگران یا به این گمان که استفاده از این وسایل سبب ارتقای هوش کودک می‌شود به خرید وسایل الکترونیکی تمایل دارند.

پژوهش ها نشان می دهند، اتصال به امواج wifi ، قرار گرفتن دستگاه در فضایی که میزان آنتن دهی ضعیف است و دستگاه به تقویت گیرنده‌های خود می پردازد یا زمانی که حجم بالایی از اطلاعات جابه جا می شود خطر دریافت اشعه و بالا رفتن ریسک ابتلا به سرطان مغز و ناباروری در مردان را افزایش می دهد.

از جمله دیگر راه های کاهش خطر استفاده از این وسایل می توان قرار دادن آنها در کیف در زمان حمل، استفاده از هدست در زمان مکالمه و اجتناب از قرار دادن آنها در کنار گوش و خاموش کردن آنها به طور کامل و قراردادن در فاصله دور در زمان خواب را نام برد.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از psychologytoday.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *